KULOÁR ABSURDÍT: Vedeli ste, že je nezákonné držať lososa za podozrivých okolností?

Zákaz pozerania sa na kravy s erotickým zámerom vo Švajčiarsku a ďalšie podivné zákony vo svete, počuli ste o nich?
Vydané 12. novembra 2023 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , , , , ,

Tieto zákony sú len niekoľkými príkladmi bizarných právnych predpisov, ktoré existujú vo svete. Ich podstata a pôvod sú rôznorodé, od historických zvyklostí, až po snahu o riešenie konkrétnych problémov v danej spoločnosti.

V mene Kristovom, len nestrihajte kaktus

Aspoň v Arizone, pretože je to nezákonné.

Páchatelia môžu byť odsúdení až na 25 rokov väzenia!

Zákaz pozerania sa na kravy s erotickým zámerom vo Švajčiarsku

Vo Švajčiarsku je zakázané pozerať sa na kravy s erotickým zámerom.

Toto nezvyčajné opatrenie sa snaží chrániť zvieratá pred potenciálnym zneužitím alebo týraním.

Majte sa na pozore pred módnou políciou. Zdroj: godsavethepoints.com

Zákaz obliekania plášťov a maskáčov na Bahamách a inde v Karibiku

Na Bahamách a v niektorých častiach Karibiku, je protizákonné nosiť plášte alebo oblečenie s maskáčovým vzorom.

Toto opatrenie bolo zavedené s cieľom zamedziť zločinu a utajeniu identity na verejných miestach.

Urážlivé gestá a nadávky

Keňa a Spojené arabské emiráty majú prísne pravidlá, pokiaľ ide o útočné gestá a nadávky.

Používanie nadávok a urážlivé/hrubé gestá na verejnosti sa považujú za nezákonné, a sú veľmi prísne trestané.

Je nezákonné držať lososa za podozrivých okolností

V Anglicku a Wales je manipulácia s lososom za podozrivých okolností trestným činom.

Ide o trestný čin pre každú osobu, ktorá prijme alebo sa zbaví akéhokoľvek lososa za okolností, keď sa domnievajú alebo by sa mohli odôvodnene domnievať, že bol losos ulovený nezákonne.

Maximálny trest je dva roky odňatia slobody.

V Thajsku sa nejazdí bez košele

Jazdenie v aute bez trička sa v Thajsku považuje za urážlivé.

Motoristi sa musia uistiť, že majú na sebe tričko bez ohľadu na to, aké horúce je počasie alebo ich brucho.

Vaša sliepka, vaša zodpovednosť. Zdroj: indiatodayne.in

V štáte Georgia je nezákonné nechať svoje sliepky prejsť cez cestu

Jednoducho povedané, zákon chce, aby mali majitelia svoje kurčatá neustále pod kontrolou.

Georgia rada zaisťuje bezpečnosť a posvätnosť svojho kurčaťa a zákon popisuje kura ako kulinársku pochúťku posvätnú pre obec.

50 kg zemiakov je strop

To je maximálne povolené množstvo zemiakov, ktoré možno naraz vlastniť v Západnej Austrálii.

Čokoľvek nad 50 kilogramov sa považuje za nezákonné a tento podivný zákon uvádza, že regulačné orgány proti tomu môžu  prísne zakročiť.

Výmena žiarovky bola nezákonná, pokiaľ ste neboli licencovaným elektrikárom vo Victorii v Austrálii

Podľa viktoriánskeho práva bola výmena žiarovky bez platnej licencie v rozpore so zákonom.

Zobratie svetla do vlastných rúk prinieslo pokutu 10 austrálskych dolárov.

Revízia zákona o elektrickej bezpečnosti z roku 1998 však tento zákon aktualizovala.

V talianskom Turíne je nezákonné venčiť psa menej ako trikrát denne

Majitelia psov v Turíne v Taliansku, dostanú podľa zákona mestského zastupiteľstva pokutu až do výšky 500 eur, ak nebudú venčiť svojich domácich miláčikov aspoň trikrát denne.

Pri presadzovaní zákona by sa turínska polícia musela vo veľkej miere spoliehať na pomoc tipérov, ktorí si všimli kruté zaobchádzanie zo strany susedov.

Turín má najprísnejšie pravidlá na ochranu zvierat v krajine – na výstaviskách dokonca zakazujú rozdávať zlaté rybky vo vreciach.

Zákaz žutia žuvačky v Singapure

V Ázijskom Singapure je žuvanie žuvačky na verejných miestach zakázané, s výnimkou prípadov, keď ide o žuvačky s liečivými účinkami alebo bez cukru.

Toto opatrenie bolo zavedené v roku 1992 v reakcii na to, ako žuvanie žuvačky na verejných miestach prispievalo k problému neupratovania odpadkov.

Bozkávanie vo francúzskych vlakoch

Bozkávanie je vo vlakoch vo Francúzsku zakázané, a na železničných staniciach je povolené len vtedy, ak sa tak deje pred príchodom vlaku.

Na peniazoch záleží

Ničenie meny sa v Turecku považuje za priestupok.

Znamená to urážku štátnej vlajky a môže viesť k väzeniu v rozmedzí od šiestich mesiacov do troch rokov.

Zákaz žonglovania bez povolenia vo West Sussex, Spojené kráľovstvo

V anglickom hrabstve West Sussex je potrebné mať povolenie, aby ste mohli žonglovať na verejných miestach.

Toto pravidlo bolo zavedené v snahe kontrolovať pouličných umelcov.