DC vs Marvel 2020

Komiksy, ktoré sa dostanú na plátna kín v roku 2020

Si fanúšik komiksov a nevieš, čo ťa tento rok čaká v kinách? Čítaj ďalej a dozvieš sa.

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Rok 2019 bol bohatý na komiksové filmy a aj komiksové filmy boli bohaté na zárobky. To znamená, že ľudia ich milujú. Hollywood to vie a tak nám ich dopraje aj v roku 2020. V minulom roku snímky ako Captain Marvel, Spiderman: Far From Home či Avengers: Endgame zarobili miliardy bez najmenšej námahy.

V tomto roku sa okrem filmov z továrne zvanej Marvel prihlásia o slovo aj tie z dielne DC Comics. Čo nás teda všetko čaká?

 

Birds of Prey (a fantastický prerod jednej Harley Quinn)

 

Už za pár dní, a to konkrétne 6.2., bude mať premiéru film Birds Of Prey. Že vám to veľa nehovorí? Harley Quinn v podaní Margot Robbie vám už bude povedomá. Práve okolo tejto postavy a jej kamošiek sa bude točiť film, ktorý slovenský distribútor prinesie do našich kín s názvom Vtáky Noci (veľmi nešťastný preklad).

Čo sa týka histórie tohto projektu, pôvodne sme mali dostať film Gotham City Sirens, kde okrem Harley Quinn by vystupovala aj Catwoman s Poison Ivy. Namiesto posledných menovaných budú Harley robiť garde menej známe Black Canary či Huntress. Pôvodný plán sa mi zdal lepší, ale čo už. Môžeme byť radi aspoň za to, že hlavného záporáka s menom Black Mask si zahrá všeobecne obľúbený Evan McGregor.

Čo vieme o deji? Na začiatku sa má Harley rozísť s Jokerom (množia sa názory, že ho Harley zabije a roztrieštený DC filmový svet sa tak ľahko zbaví Jokera v podaní Jareda Leta, ktorý fanúšikov moc neohúril) následne sa spojí s ďalšími hrdinkami, aby mohli zachrániť malé dievča z rúk sebestredného psychopata Black Maska.

Ťažko odhadnúť ako tento film zaboduje u divákov či kritikov. Prvé odhady zárobkov za prvý víkend premietania nedávajú filmu veľké šance. Keď si ale vezmeme, ako je u fanúšikov obľúbená filmová verzia Harley Quinn a rovnako aj Evan McGregor, šanca na úspech stále existuje.

The New Mutants

 

Ďalšia v poradí bude tímovka s názvom The New Mutants. Nenájdete film, ktorý sa potýkal s väčším množstvom problémov ako je tento. Film sa natáčal ešte v roku 2017. Má sa jednať o jeden z prvých komiksových filmov, ktorý by mal byť hororovo ladený (Spawna, či Bladea až tak nepočítam).

Práve s prvkami hororu malo štúdio najväčší problém (vraj boli niektoré scény až moc strašidelné, plus odozva divákov na testovacej projekcií nebola najlepšia) a tak nariadilo pretáčky. Do toho celého zasiahlo aj odkúpenie štúdia FOX gigantom Disney, ktoré muselo tento projekt prispôsobiť svojím plánom s MCU. Chvíľu to vyzeralo, že sa film objaví na streamovacom portáli Disney+, ale nakoniec je všetko inak.

The New Mutants patria do sveta X-men ak by ste náhodou nevedeli. Vo filme sa objaví množstvo mladých vychádzajúcich hviezd ako Maisie Williams (Arya z Game of Thrones), Anya Taylor-Joy (Čarodejnica, Rozpoltený, či Glass) ale aj Charlie Heaton (Stranger Things). Dej sa bude točiť okolo partie detí, ktoré sa v ústave budú zoznamovať so svojimi schopnosťami. Viac toho nenájdete ani na ČSFD.

Opäť ťažko odhadnúť ako to celé dopadne. Ak však pôjde o prepadák (aspoň podľa zárobkov) nikoho to neprekvapí.

 

Black Widow

 

Po ročnej pauze sa opäť prihlási o slovo aj komiksový gigant Marvel so svojou čiernou vdovou. Postava, ktorú stvárňuje mnohými milovaná Scarlett Johansson sa v MCU objavuje už skoro od začiatku, no svoj prvý sólový film dostáva až teraz po 10 rokoch. Marvel počúva svojich fanúšikov a tak im dáva to čo si žiadali  ja by som skôr prijal sólovku pre Rennerovho Hawkeye).

Hlavná časť deja sa má odohrávať v období po Infinity War, kedy sa Nataša bude snažiť vysporiadať so svojou minulosťou, ktorá sa ju bude snažiť dobehnúť. Určite sa dočkáme aj množstva flashbackov z Natašinho výcviku, či mnohokrát spomínanej akcie v Budapešti (očakáva sa, že sa objaví aj Jeremy Renner a jeho Hawkey). Hlavným záporákom bude Taskmaster so schopnosťou kopírovať  štýl boja svojich protivníkov.

Okrem Scarlett sa vo filme objavia aj Rachel Weisz, Florence Pugh či David Harbour. Práve Harbour stvárni ruskú verziu Captain Amerika a aj bývaleho manžela Black Widow. Tí si dlhé roky jeden o druhom mysleli, že sú mŕtvi. Novinka Marvelu ich cesty opäť spojí.

V tomto prípade pôjde o stávku na istotu a Marvel si určite pripočíta ďalší miliardový hit. V kútiku duše však dúfam, že film nebude zase podľa mnohokrát prevarenej šablóny, ktorá už začína trochu nudiť. Uvidíme, nádej zomiera posledná. V kinách Black Widow uvidíme posledný aprílový deň.

Wonder Woman 1984

 

Film Wonder Woman bol jeden z mála úspechov, ktorý zaznamenal filmový DC svet. Pár výhrad voči filmu by sa našlo a zbytok sveta narozdiel od američanov nebol k nemu až tak zhovievavý, no aj tak išlo o hit. Preto sa aj v pokračovaní s podtitulom 1984 vracia celý tím na čele s režisérkou Patty Jenkins.

Ako už napovedá aj názov, dej sa posunie z čias prvej svetovej vojny do dnes tak populárnych 80. rokov. Z traileru je jasné, že sa vráti aj postava v podaní Chrisa Pinea, ktorú málokto očakával ( v jednotke totiž zomrela). Záporáci budú hneď dvaja. V komiksoch Wonder Woman populárna a známa Cheetah v podaní Kristen Wiig a Pedro Pascal ako Max Lord, ktorý bude taká šedá eminencia a bude Wonder Woman škodiť viac intrigami ako hrubou silou.

Film sa mal pôvodne v kinách objaviť už túto zimu, ale bol posunutý o viac ako pol roka dopredu. Fanúšikovia sa nemusia báť, že by dôvodom mali byť nejaké pretáčky a nespokojnosť s natočeným materiálom. Skôr ide o výsledok upratovania manažmentu DC sveta, ktorý sa po neúspechu Justice League rozsypal ako domček z karát. Producenti teda potrebovali trochu upraviť svoje plány a spraviť hrubú čiaru za neúspechom.

Wonder Woman 1984 sa do kín dostane 4.6.2020 a neočakáva sa nič iné ako kasový úspech. Miliarda je istá a možno padne aj miliarda a pol.

The Eternals

O poslednom filme v tomto článku toho nie je až tak mnoho známe. Objaví sa v ňom plejáda známych hercov ako Salma Hayek, Angelina Jolie, či dvojica hercov, ktorých zbožňujú fanúšikovia Game Of Thrones – Richard Madden a Kit Harrington. Milovníkom humoru a amerického stand-upu možno niečo povie aj meno Kumal Nanjinani. Posledný menovaný si získal internety postnutím fotky svojho nabúchaného tela, ktoré si zadovážil kvôli The Eternals. Ešte pred rokom typický nerd a dnes poloboh.

The Eternals sú známi asi len zarytým fanúšikom Marvel komiksov. Zjednodušene napísané ide o obrancov Zeme, ktorý boli vytvorení mimozemskou rasou Celestial. Majú pôvod a aj históriu spoločnú s Thanosom, ktorý je doteraz najlepší záporák aký sa ukázal vo filmovom svete Marvel. Je teda realna šanca, že sa ukáže aj v pripravovanom snímku The Eternals.

Okrem toho, že natáčanie stále prebieha na britských ostrovoch, nič viac nevieme. Uniklo pár fotiek s natáčania, ale trailer je stále v nedohľadne. Film v našich kinách uvidíme až začiatkom novembra tohto roku.

Pokračujte na ďalší príspevok »