Karoq bude Škoda kvôli veľkému záujmu vyrábať už aj v Bratislave

Približne na jeseň budúceho roka je naplánované spustnie výroby na Slovensku.
Vydané 22. decembra 2019 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Koncern Volkswagen Group a špeciálne automobilka Škoda už dlhé roky bojuje s kapacitnými problémami, čo sa výroby týka. Svoje by o tom mohli vedieť predovšetkým majitelia modelov ako Kodiaq či Karoq, vo všeobecnosti však platí, že v čase uvedenia na trh každej väčšej novinky je doba doručenia najmä špecifických konfigurácii neraz meraná na dlhé mesiace.

Samozrejme, do veľkej miery za to môže aj enormný záujem o modely značky Škoda, preto sa odstupom času výrobne linky rozširujú o nové oblasti. Príkladom je závod v Nižnom Novgorode, v Ning-po, ale i v Kvasinách alebo samotnej Mladej Boleslavi. Aby toho ale nebolo málo, od jesene 2020 sa jeden z najpredávanejších modelov škodovky, kompaktný Karoq, začne vyrábať aj na Slovensku.

Uviedol to sám Michael Oeljeklaus, teda člen predstavenstva spoločnosti Škoda Auto pre oblasť výroby a logistiky, čím automobilka reaguje na obrovský dopyt po kompaktnom SUV. To sa predstavilo koncom roka 2017, doteraz ale v prípade tohto modelu platí, že dopyt je väčší ako umožňuje výrobná kapacita – za približne dva roky boli vyrobených vyše 250-tisíc kusov. Nielen preto sa Škoda snaží o spoluprácu v rámci koncernových závodov Volkswagenu. 

Karoq sa tak kompletizuje aj v Nižnom Novgorode v Rusku, kde sa pridáva k modelom Octavia a Kodiaq. Od jesene 2020 sa výrobná kapacita rozšíri o linku v Bratislave, kde sa bude Karoq montovať v stave rozloženosti, teda v tzv. medium-Knocked-Down. To znamená, že karosérie SUV-čka sa budú naďalej vyrábať a lakovať v závode v Kvasinách, časť zvyšnej výroby sa ale presunie aj na Slovensko. 

Na Slovensku sa tak portfólio vyrábaných vozidiel rozšíri o ďalší model, a okrem automobilov ako Peugeot 208, Kia Ceed či luxusných SUV Audi Q7, Porsche Cayenne, Volkswagen Touareg, Bentley Bentayga po novom pribudne aj obľúbená škodovka. Kamiq pritom nebude jediným modelom českej značky zo Slovenska, keďže v Bratislave sa nedávno spustila už i výroba plne elektrického modelu Citigo iV. Mimochodom, do Bratislavy sa plánuje presunúť aj výroba Volkswagenu Passat.

INZERCIA

Pokračujte na ďalší príspevok »