Cenzurovaný antihrdina

Joker bol omyl. Predstaviteľ Jokera prechádza do Marvelu a hrá úplne novú postavu

Herecká povesť Jareda Leta podľa mnohých utrpela, keď vyšiel film Suicide Squad, v ktorom zahral avantgardného Jokera. Leto teraz prešiel z DC do Marvelu, kde stvárni postavu Morbiusa.
Vydané 15. januára 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , , ,

Keď sa povie „Joker“, azda každý z nás si vybaví vychudnutú pomaľovanú tvár herca Joaquina Phoenixa, ktorý sa momentálne teší zo Zlatého glóbusu a mieri priamo na červený koberec pri odovzdávaní cien filmovej akadémie.

Lenže ešte niekoľko rokov dozadu patrila postava Jokera inému skvelému hercovi, Jaredovi Letovi. Ten túto komiksovú postavu, úhlavného nepriateľa Batmana, stvárnil vo filme Suicide Squad (2016). Napriek tomu, že sa svojej úlohy Leto zhostil vynikajúco a svoje kvality dokazuje celé roky v iných filmoch, práve postava Jokera mu podľa mnohých značne uškodila. Fanúšikovia komiksov skrátka neboli pripravení na postavu Jokera v podobe, do ktorej ho vyformoval režisér David Ayer, hoci aj on sa riadil iba predlohou Suicide Squad od Johna Ostrandera.

Verejnosťou rozpačito prijatá postava Jokera vo filme Suicide Squad (2016), ako ho stvárnil Jared Leto

 

Teraz, zdá sa, nastal správny čas na reštart Letovej kariéry v komiksovom univerze a do kín prichádza snímka s názvom Morbius. Morbius je postava z marvelovského sveta, živý upír, ktorého vytvorilo kreatívne duo Roy Thomas a Gil Kane. Jedná sa o tragického antihrdinu, ktorý má čo-to spoločné so Spidermanom. Prvýkrát sa postava objavila v komikse The Amazing Spider-Man #101 (október 1971), aby bola napokon cenzurovaná vlastným vydavateľstvom, ktoré mienilo obmedziť výskyt niektorých postáv, napríklad aj upírov.

Morbius teraz prichádza vo filmovom spracovaní v hlavnej úlohe s Jaredom Letom, pričom Sony ohlásilo vznik filmu ešte v novembri 2017. Vo februári 2019 sa začalo nakrúcať a premiéra je naplánovaná na koniec júla 2020. Okrem Leta sa vo filme predstavia aj Matt Smith, Adria Arjona, Jared Harris, Al Madrigal a Tyrese Gibson.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »