Hodinky s vôňou benzínu

Meranie času zohrávalo významnú úlohu v automobilovom svete a vo svete pretekania. Preto je pochopiteľné spojenie záujmu hodinárskych značiek o motoristický šport a na automobilový priemysel.   Autá a hodinky majú spoločnú dlhoročnú históriu. Väčšina významných hodinárskych značiek má vo svojom portfóliu hodinky inšpirované konkrétnymi autami, automobilovou značkou, alebo automotoristickými pretekmi. Formula, Rallye Monte Carlo,… Prečítať celé
Vydané 10. augusta 2017 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , ,

Multibrand, s.r.o. | Bratislava, Slovensko

Meranie času zohrávalo významnú úlohu v automobilovom svete a vo svete pretekania. Preto je pochopiteľné spojenie záujmu hodinárskych značiek o motoristický šport a na automobilový priemysel.

 

Autá a hodinky majú spoločnú dlhoročnú históriu. Väčšina významných hodinárskych značiek má vo svojom portfóliu hodinky inšpirované konkrétnymi autami, automobilovou značkou, alebo automotoristickými pretekmi. Formula, Rallye Monte Carlo, Le Mans, Monza, Indycar, Daytona, Porsche, Bentley či Bugatti…pri týchto slovách sa zrýchli tep nielen fanúšikom motošportu, ale aj milovníka mechanických hodiniek.

Všetko to začalo v šesťdesiatych rokoch minulého storočia, stopky boli nahradzované hodinkami, ktoré umožňovali s rukou na volante presne sledovať rýchlosť a čas jazdy.

V sedemdesiatych rokoch získavajú širokú popularitu, keď herci Paul Newman a Steve McQueen predstavujú modely Rolex Daytona a TAG Heuer Monaco verejnosti prostredníctvom filmov a reklamných kampaní.

Ruka na volante na ruke hodinky, verte mi, je to silné spojenie nielen pre fanúšikov motoristického športu, pretože dokonale sedia k letnému plážovému oblečeniu, saku, ako aj k športovej bunde. Dizajn ciferníku predstavuje automobilové „budíky“. Dobrá čitateľnosť za každých podmienok, výrazné a dostatočne veľké ovládače chronografu sú ďalšou charakteristickou črtou týchto hodiniek.

Spoločnou črtou automobilov a hodiniek je, že sú vyrábané z mechanických komponentov s maximálnou precíznosťou a s použitím najmodernejších technológií.

 

 

 

TIPY REDAKCIE UNITEDLIFE

 

 

Rolex Cosmograph Daytona

Sú pomenované podľa medzinárodnej rýchlostnej ceste na Floride a boli predstavené v roku 1963. Sú navrhnuté tak, aby spĺňali požiadavky profesionálnych pretekárov. Preslávené sú aj vďaka Paulovi Newmanovi, ktorý ich nosil od roku 1972 až do svojej smrti v roku 2008.

 

Rolex Daytona (2)

 

TAG Heuer Carrera Heuer 01

TAG Heuer a svet motoršportu má naozaj veľmi silné spojenie- Carrera, Monaco, Formula, Autavia, Monza, Senna, Red Bull…
Modeloval rada Carrera je Inšpirovaná legendárnou Rallye Carrera Panamericana a jej odvážnými jazdcami. Čisté línie, nadčasová elegancia, Carrera je legenda.

TAG Heuer Carrera

 

 

Chopard Miglia GTS Chrono

Tieto hodinky ukazujú Váš rýchly životný štýl a noblesu. Názov Chopard vzbudzuje záujem u žien, ktoré by boli rady, keby im majiteľ týchto hodiniek navliekol zásnubný prsteň tejto značky.
Gumový remienok evokuje pneumatiky.

Chopard

 

 

Montblanc TimeWalker Chronograph

Sú stelesnením pretekárskeho ducha zlatého veku motoršportu.
Krásnemu dizajnu dominuje kontrast, v ktorom zreteľne vidieť inšpiráciu „budíkmi“ pretekárskych automobilov.

montmont

 

 

 

Zenith Chronomaster El Primero – Rager Rover

Zenith prináša spojenie s konkrétnym modelom automobilovej značky. RANGE ROVER vzbudzuje pozornosť a rešpekt na cestách. Hodinky nesúce meno tohoto modelu sú v kontraste, keď so svojím univerzálnym púzdrom veľkosti 42 mm vnášajú do športového charakteru čisté línie a eleganciu.

zenith range rover

 

 

 

 

Porsche Design 1919 Chronotimer All Titanium

To je estetické prepojenie medzi architektonickým dizajnom, športovou eleganciou a výkonom. Skutočná dizajnová lahôdka.

unnamed

 

 

 

Parmigiani Fleurier Bugatti Type 370

Ak sa chystáte vyhrať lotto, alebo vlastníte ropné polia, doma máte celú flotilu automobilov a preháňate sa na Bugatti, máme pre vás spojenie, ktoré vzišlo zo spolupráce medzi hodinármi Parmigiani a Bugatti. Tvar pripomína kapotu a čiarky pozdĺž ciferníku predstavujú gril – chladič motora ranného pretekárskeho vozidla Bugatti.

PF Bugatti (1) 

 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »