Gadget Tappi

Odzvonilo papierovým vizitkám? Šikovný gadget Tappi stačí priložíť k telefónu a kontakty sú viditeľné

O tom, že žijeme v uponáhľanej dobe skutočne niet pochýb. Denno-denne sa snažíme zredukovať námahu a časovú náročnosť v rôznych sférach nášho života. Dnes sa pozrieme bližšie na ďalšiu technológiu, ktorá nám môže uľahčiť každodenný život, respektíve zdieľanie kontaktov. Predstavíme si šikovný gadget Tappi, ktorý slúži ako digitálna vizitka. Kto sa podieľa na tvorbe Tappi?… Prečítať celé
Vydané 26. apríla 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , ,

24-ročná študentka masmediálnej komunikácie v Trnave. Milovníčka fialovej a zelenej farby, retro štýlu, smotanovej pizze a v neposlednom rade aj dôveryhodných zdrojov v dezinformačných časoch.

O tom, že žijeme v uponáhľanej dobe skutočne niet pochýb. Denno-denne sa snažíme zredukovať námahu a časovú náročnosť v rôznych sférach nášho života. Dnes sa pozrieme bližšie na ďalšiu technológiu, ktorá nám môže uľahčiť každodenný život, respektíve zdieľanie kontaktov. Predstavíme si šikovný gadget Tappi, ktorý slúži ako digitálna vizitka.

Kto sa podieľa na tvorbe Tappi?

Za celým projektom stojí celý tím šikovných ľudí. Hlavou projektu je Dominik Papcun, ktorý zastáva pozíciu CEO (najvyšší výkonný riaditeľ).  Ďalej sú tu vývojári aplikácie, tvorca web stránok a grafický designer.

Súčasťou tímu je aj slovenský youtuber Expl0ited (Peter Altof), ktorý sa pre túto ideu nadchol. Momentálne je v predaji aj jeho merch Tappi Content, ktorým potešil svojich verných fanúšikov.

tappi

Merch slovenského youtubera Expl0iteda v spolupráci s Tappi, Zdroj: Instagram Tappi.me

Ako Tappi vzniklo?

Bolo práve leto 2020, kedy prišiel prvotný impulz predchádzajúci vzniku digitálnej vizitky. Jednalo sa o prosté prehľadávanie internetu a hľadanie diery na trhu. „Vznik Tappi nebol jednoduchý, nakoľko som prvotne sám nevedel, čo všetko to bude obnášať a koho vlastne potrebujem, aby sme to urobili správne“ prezradil Dominik Papcun.

Práca na technológií započala približne koncom augusta 2020. Svetlo sveta mal gadget uzrieť koncom novembra toho istého roka. Keďže celý proces bol náročnejší ako sa očakávalo a technológiu bolo potrebné vyšperkovať do nespochybniteľnej finálnej podoby, neoficiálny začiatok bol v januári.

Oficiálny začiatok sa datuje až na apríl. Dominik navyše vznik Tappi organizoval na diaľku prostredníctvom telefonátov a správ, pretože žije v zahraničí.

Pomenovanie „Tappi“ je odvodené od úkonu, ktorý je potrebné vykonať pre uskutočnenie  požadovaného efektu- zdieľania sociálnych sietí. Osobe vedľa je potrebné „tapnúť“ o telefón svojim gadgetom.

Ako digitálna vizitka funguje?

Náš gadget funguje na princípe NFC technológie a teda je to úplne to isté ako keď v obchode idete platiť mobilom. Je to jednoduché, rýchle a praktické. Všetky nové telefóny už NFC podporujú“ opísal Dominik.

Výhodou vo funkčnosti digitálnej vizitky je aj fakt, že čítanie kontaktov podporuje ako operačný systém iOS, tak aj Android. Osoba, ktorá údaje potrebuje z gadgetu čítať nepotrebuje aplikáciu. Tá slúži len na nastavenie vizitky.

Životnosť gadgetu sa pokladá za neobmedzenú. Technológia nefunguje na batérie, dokonca je aj vodeodolná. Svoje praktické využitie teda bez problémov nájde v každodennom živote.

Pre lepšiu orientáciu je na Instagrame Tappi.me dostupná aj mini príručka, ktorá obsahuje popis digitálnej vizitky- čo to je a na čo sa používa, na akom princípe funguje. V príručke nájdete aj sprievodné fotografie, grafiky a aj návod ako si do vizitky pridať kontaktné informácie.

tappi

Prostredníctvom digitálnej vizitky Tappi je možné zdieľať všetky sociálne siete a kontaktné údaje uvedené vyššie, Zdroj: Instagram Tappi.me

Pre koho je gadget určený?

Cieľová skupina produktu nemá žiadne prísne ohraničeniazameriavame sa na všetkých ľudí, pretože veríme, že si všetci chceme urobiť život jednoduchším“. Dominik vidí pokrok práve v jednoduchosti zdieľania kontaktov „nepotrebujeme žiadne papieriky na písanie čísla alebo menenie si vizitiek navzájom“.

Čo sa chystá?

V budúcnosti sa môžeme tešiť na spoluprácu s rôznymi šikovnými ľuďmi. Ich mená zostali tajomstvom. Dominik nám však prezradil, že v prípravnej fáze je množstvo noviniek. Tie zahŕňajú nové designy, produkty a tiež možnosť vlastného designu aj pre jednotlivcov (momentálne je vlastný design dostupný len pre podnikateľov v minimálnom odbernom počte 50 ks).

Digitálna vizitka by mohla byť nápomocná nie len pre zaneprázdnených podnikateľov, ale aj pri prostom zoznamovaní sa. Už žiadne mini papieriky vo vreckách, ktoré sa takmer vždy záhadným spôsobom nenávratne vyparia.

Zdroje: Tappi.me, Instagram Tappi, E-mailová komunikácia s CEO projektu Dominikom Papcunom

Pokračujte na ďalší príspevok »