BIZNIS

Franchise 500: Najlepšie franšízy roku 2021 podľa Entrepreneur

Spoznajte top trendy tohto roku a najtvrdšie značky a preskúmajte, čo by mohlo byť vašou najlepšou franšízovou príležitosťou.
Vydané 15. marca 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Zdroj: Entrepreneur Franchise 500

 

Asi nikto nečakal, že rok 2020 bude rokom rastu franšízových prevádzok. So zúriacou pandémiou sa budúcnosť zdala príliš neistá na to, aby sa jednotlivci púšťali do nákupu licencii pre otvorenie franšízových prevádzok a riskovali tak nielen stratu kapitálu, ale aj podstatné zadĺženie sa bez perspektívy zlepšenia situácie.

Napokon sa však ukázalo, že franšízové odvetvie v roku 2020 mierne rástlo, hoci menej ako v predchádzajúcich rokoch. Je to dobrá správa, pretože vypovedá o tom, že prevádzky sa v konečnom dôsledku nerušili tak rýchlejšie ako vznikali nové.

Magazín Enterpreneur.com vydal svoj tradičný rebríček Franchise 500 a pre niekoho môže byť zaujímavosťou, že sa v prvej desiatke nenachádza zdanlivé synonymum slova franšíza – McDonald’s. Ten je až na 11. mieste. Na prvom mieste je sieť mexických reštaurácií Taco Bell, nasleduj ho sieť moderných cukrární Dunkin‘, centrá The UPS Store a ďalšie u nás prakticky neznáme značky.

Nižšie uvádzame zoznam prvých 50 spoločností, celý zoznam  500 najperspektívnejších franšíz pre rok 2021 v globálnom meradle nájdete tu.

Pokračujte na ďalší príspevok »Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.