FIA WTCC: Slovakia Ring hosťoval skvele

Uplynulý víkend slovenský motoristický okruh Slovakia Ring hosťoval najlepších jazdcov cestných automobilov na svete. Nepochybujeme o tom, že za úspechom celých pretekov nestoja iba samotní jazdci – ale najmä perfektná organizácia, kvalita a šou, ktorú pre návštevníkov pripravil.   Ak ste dodnes na Slovakia Ringu neboli, určite by ste tak mali spraviť v najbližšom čase…. Prečítať celé
Vydané 20. apríla 2016 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , ,

Uplynulý víkend slovenský motoristický okruh Slovakia Ring hosťoval najlepších jazdcov cestných automobilov na svete. Nepochybujeme o tom, že za úspechom celých pretekov nestoja iba samotní jazdci – ale najmä perfektná organizácia, kvalita a šou, ktorú pre návštevníkov pripravil.

 

Ak ste dodnes na Slovakia Ringu neboli, určite by ste tak mali spraviť v najbližšom čase. Kalendár podujatí na rok 2016 je pomerne pestrý, všetko nájdete na webe slovakiaring.sk/kalendar, takže príležitosť si nepochybne nájdete. Je to totiž priestor, v ktorom sa zabaví aj človek, ktorý nemá záujem o autá a motoristické športy ako také. S celkovou dĺžkou 5 922 m sa radí medzi najdlhšie v Európe a kvalitatívnymi a bezpečnostnými parametrami vytvára okruh zázemie nielen pre prestížne svetové šampionáty pod hlavičkou FIA.

FIA WTCC, Slovakia Ring (Foto: UnitedLife)

FIA WTCC, Slovakia Ring (Foto: UnitedLife)

Preteky v priebehu uplynulého víkendu boli toho dôkazom. Tisícky divákov si na SLOVAKIA RINGU prišlo na svoje. Okrem pretekov samotných zaujala nová Fan Village WTCC, ktorá prinášala počas víkendu zábavu pre celé rodiny, rozhovory aj autogramiádu s jazdcami svetového i slovenského motoršportu. V sprievodných pretekoch mali fanúšikovia možnosť vidieť aj vozidlá ako Porsche 997 GT3 Cup, Lotus Elise Cup a Suzuki Swift Cup.

Vo Fan Village si návštevníci mohli vyskúšať virtuálnu jazdu na okruhu, ponoriť sa do pretekárskeho sveta a do pozície šoféra pretekárskeho špeciálu pomocou virtuálnej reality.

Mimoriadne hodnotným spestrením outdoorových aktivít pre návštevníkov bola možnosť celkom zadarmo si vyskúšať simulátor prevrátenia vozidla. Túto atrakciu sme absolvovali aj my a utvrdili sme sa v názore, že bezpečnostné pásy je nevyhnutné zapínať aj pri veľmi krátkej jazde. Simulátor prevrátenia je karoséria a interiér vozidla Kia Cee’d pripevnená na otočnej platforme. Vy iba nastúpite do vozidla, pripútate sa pásmi a už to ide. Takto si prakticky a na vlastnej koži overíte, že bezpečnostné pásy nie sú žiadny nezmysel, ale niečo, čo vám zachrániť život – doslovne.

 

FIA WTCC, Slovakia Ring (Foto: UnitedLife)

Celkovo prišlo počas víkendu FIA WTCC na Slovakia Ring rekordných takmer 40-tisíc návštevníkov (Foto: UnitedLife)

V Otváracích pretekoch sa z víťazstva tešil Portugalčan Tiago Monteiro na Honde Civic WTCC. Pre tohto bývalého jazdca F1 to bol ôsmy triumf v kariére vo WTCC. V dramatických pretekoch získal prvenstvo po dobre pripravenom a prekvapujúcom útoku v zákrute 8 na Maročana Mehdiho Bennaniho na Citroëne C-Elysée WTCC. Tretie miesto bral britský pretekár Rob Huff, tímový kolega Monteira z Hondy. (zdroj: tlačová správa)

Hlavné preteky sa najlepšie začali pre Holanďana Nickyho Catsburga na Lade Vesta WTCC. Ten sa po výbornom štarte dostal pred Citroën Yvana Mullera, víťaza kvalifikácie. Mladý talentovaný Holanďan viedol 7 kôl, no potom naňho úspešne zaútočil José María López, úradujúci dvojnásobný Majster sveta WTCC z Argentíny. Hviezda továrenského Citroënu sa môže za dva roky v tejto kategórii motoristického športu pochváliť víťazstvami na všetkých okruhoch MS, no u nás ešte nikdy nevyhral. 5922 metrov dlhý SLOVAKIA RING sa mu konečne podarilo dobyť až dnes a mal z toho obrovskú radosť. Po štyroch pretekoch (a dvoch víkendoch) svetového šampionátu FIA WTCC je tak na čele priebežného hodnotenia pred Tiagom Monteirom, ktorý skončil v Hlavných pretekoch na 2. mieste, pred tretím Nickym Catsburgom na Lade.

 

Zdroj: Slovakia Ring

Zdroj: Slovakia Ring

FIA WTCC, Slovakia Ring (Foto: UnitedLife)

FIA WTCC, Slovakia Ring (Foto: UnitedLife)

Prvý pretekár v cieli, José María López, získal ešte jedno prvenstvo- za najrýchlejšie kolo- Best Lap Tropy od partnera WTCC, TAG HEUER

Prvý pretekár v cieli, José María López, získal ešte jedno prvenstvo- za najrýchlejšie kolo- Best Lap Tropy od partnera WTCC, TAG HEUER

 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »