Súd rozhodol v spore Johnnyho Deppa s bulvárnymi novinami The Sun

Fantastické zvery 3 prichádzajú o svoju najväčšiu hereckú hviezdu!

Filmový svet Harryho Pottera prichádza o predstaviteľa hlavného záporáka Grindewalda. Prečo sa tak deje, sa dozviete na nasledujúcich riadkoch.
Vydané 9. novembra 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Séria Fantastické zvery to bude mať veľmi ťažké. Posledné pokračovanie s podtitulom Grindewaldové zločiny nemalo až taký úspech, ako si producenti a štúdio Warner Bros predstavovali. To bol dôvod, prečo sa natáčanie ďalšej časti posunulo a nechali si čas na lepšiu prípravu a napísanie scenára.

Teraz však prišla veľká rana. Johnny Depp ako predstaviteľ Grindewalda končí. Nie na svoj vlastný popud, ale požiadalo ho o to štúdio. Čo sa stalo?

Už dlhšie má Johnny Depp problémy vo svojom súkromnom živote. Minimálne od roku 2016, kedy začal jeho rozvod. Veľká láska s hereckou kolegyňou Amber Heard sa pred pár rokmi premenila na veľkú nenávisť a na jeden z najsledovanejších a tiež najdrsnejších rozchodov v Hollywoode. Vyústilo to až do vzájomného obviňovania z týrania.

Britský bulvárny plátok The Sun napísal článok na základe obvinení Amber Heard, že Johnny ju fyzicky týral.

Depp okamžite The Sun zažaloval a práve v týchto dňoch súd dospel k rozhodnutiu. A na Johnnyho smolu dal za pravdu bulvárnemu plátku The Sun. V podstate súd uznal, že denník mal právo použiť tento výraz. Následne toto označenie Deppa zopakoval aj v ďalšom článku.

Johnny sa síce hneď odvolal, ale momentálne má pre hollywoodskych producentov označenie „ten, čo bije ženy“ a preto bol požiadaný, aby odstúpil od úlohy Grindewalda. Na Johnnyho obranu treba dodať, že súd odmietol vypočuť všetky jeho bývalé partnerky, vrátane Vanessy Paradise, s ktorou prežil viac ako 14 rokov.

Johnny Depp zverejnil aj nasledujúce vyjadrenie:

„Vzhľadom na posledné udalosti by som chcel urobiť nasledujúce krátke vyhlásenie.

Najskôr by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí ma obdarili svojou podporou a lojalitou.

Bol som pokorený a dojatý z vašich mnohých správ o láske a obavách, najmä za posledných pár dní.

Po druhé, rád by som vás informoval, že ma spoločnosť Warner Bros. požiadala o rezignáciu vo svojej úlohe Grindelwalda vo filme Fantastické zvery a ja som túto žiadosť rešpektoval a súhlasil s ňou.

Na záver by som chcel povedať toto.

Surrealistický rozsudok súdu vo Veľkej Británii nezmení môj boj o pravdu a potvrdzujem, že sa plánujem odvolať.

Moje odhodlanie zostáva silné a mám v úmysle dokázať, že obvinenia proti mne sú nepravdivé. Môj život a kariéra nebudú definované týmto jedným momentom.

Ďakujem za čítanie!”

Otázka teraz stojí, ako sa s touto situáciou vyrovná produkcia pripravovaného filmu.

Určite sa bude prepisovať scenár a musí sa nájsť nový herecký predstaviteľ. Filmoví fanúšikovia sú väčšinou na strane Johnnyho Deppa a vo veľkom vyjadrujú svoj nesúhlas s odchodom herca.

Časť fanúšikov dokonca bojuje za to, aby bola Amber Heard preobsadená v snímke Aquaman 2 inou herečkou.