Drahé autá pomôžu získať peniaze pre deti s onkologickými ochoreniami vďaka Rally Radosti 2019

Úžasné spojenie skvelých áut a pomoci druhým otvára svoj prvý ročník.
Vydané 15. mája 2019 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Štyria mladí Slováci usporiadali podujatie s tromi desiatkami výkonných áut, ktorého cieľom je získať prostriedky pre deti s onkologickými ochoreniami. Akcia sa volá Rally Radosti, jej partnerom je BMW Slovensko a 30 zúčastnených áut prejde takmer celé Slovensko za tri dni. 

RALLY RADOSTI sa uskutoční v termíne od 7. do 9. júna 2019, začne v Trnave a skončí v Trenčíne. Za tri dni prejde kolóna tridsiatich luxusných superšportov mestá Trnava, Banská Bystrica, Košice, Poprad, Žilina a Trenčín, po celý čas sprevádzaná policajnými hliadkami.

Na uvedených miestach budete môcť vidieť napríklad Audi RS3 Sportback, Audi R8 V10, BMW M4, Nissan Skyline R34 GT-R, Lamborghini Huracan Perfomante, BMW M2 Competition, Audi R8 LMX, Corvette Z06 a mnohé ďalšie.

Podstatou celej akcie však nie je iba ukázať Slovensku zaujímavé krásne autá, ale v prvom rade vyzbierať finančné prostriedky, ktoré budú venované na pomoc onkologicky chorým deťom. S týmto zámerom bol zriadený transparentný účet, na ktorý môže prispievať aj verejnosť. Má číslo SK7009000000005156632621, jeho detailný výpis nájdete na stránke transparentneucty.sk.

Hlavná časť prostriedkov sa získava prostredníctvom 300-eurových registračných poplatkov za účasť v kolóne superšportov. Tých môže byť maximálne tridsať.

Jedná sa o prvý ročník podujatia, jeho generálnym partnerom sa stala spoločnosť BMW Slovensko. „Teší nás, že nám podporu vyjadrilo práve BMW Slovensko, ktoré do konceptu RALLY RADOSTI perfektne zapadne. Svojimi športovými modelmi pre organizátorsky tím skvele doplní už aj tak atraktívnu zostavu kolóny,“ uviedol Peter Jakabovič, predseda OZ Rally Radosti.

Webová stránka RALLY RADOSTI 2019

 

Inzercia

Ilustračné foto

Štyria mladí Slováci

Za projektom stojí štvorica mladých ľudí: Peter Jakabovič, Michal Krajčír Daniel Čačala a Daniel Minárik. Michala Krajčíra sme sa pýtali na to, kam vyzbierané peniaze poputujú. „Získané prostriedky zo zbierky sa budú rozdeľovať do onkocentier na západe, v strede a na východe Slovenska,“ hovorí Michal a dodáva: „Ešte po ukončeni zbierky budeme mať stretnutie, aby sme spoločne už konkrétnou sumou prispeli na konkrétnu rodinu.“

Zorganizovanie podobného výjazdového podujatia so zbierkou nie je záležitosťou niekoľkých týždňov. Podľa slov jedného z orgánizátorov zabrali prípravy štyri mesiace, pričom založenie vlastného občianskeho združenia a vybavovanie povolení na Ministerstve vnútra začali ešte vo februári. Formálne záležitosti sú k dnešnému dňu vyriešené, momentálne sa organizátori zaoberajú už len účastníkmi, ktorých je k dnešnému dňu takmer plný počet. Kolóna je limitovaná na 30 vozidiel.

 

Prispieť sa dá verejne i anonymne, online, aj v hotovosti

Príspevkom na transparentný účet sa zverejní aj meno osoby, ktorá dal zaslala. Ak by to eventuálnym darcom príspevkom prekážalo, budú mať možnosť prispieť aj hotovosťou priamo na mieste. Na každej zo zastávok bude umiestnená zablombovaná kasa, do ktorej bude možné anonymne vkladať hotovosť. Tá sa potom vloží na transparentný účet a bude slúžiť k zverejnenému zámeru.

Pokračujte na ďalší príspevok »Cestovanie autom

Kam na dovolenku autom

  • Plánujete letnú dovolenku, ale radi by ste sa vyhli preplneným a stresujúcim letiskám?
  • Cestovanie autom vám dáva slobodu ísť kamkoľvek chcete, kedykoľvek chcete. Nemusíte sa riadiť cestovnými poriadkami autobusov ani lietadiel a môžete sa zastaviť na miestach, ktoré vás po ceste zaujmú.