Čím viac pásikov, tým viac Adidas

Sú všade okolo nás – fejky. Dnes sa falšuje oblečenie, parfémy, lieky, dokonca aj autá a samozrejme, hodinky. Obraz našej doby, alebo kde je dopyt, tam je aj ponuka. Veď ktorá žena by nechcela kabelku od Diora a ktorý chlap netúži po Rolexkách?   Ono je to však väčšinou poznať na prvý pohľad, tie skoropravé… Prečítať celé
Vydané 26. októbra 2015 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Multibrand, s.r.o. | Bratislava, Slovensko

Sú všade okolo nás – fejky. Dnes sa falšuje oblečenie, parfémy, lieky, dokonca aj autá a samozrejme, hodinky. Obraz našej doby, alebo kde je dopyt, tam je aj ponuka. Veď ktorá žena by nechcela kabelku od Diora a ktorý chlap netúži po Rolexkách?

 

Ono je to však väčšinou poznať na prvý pohľad, tie skoropravé kabelky či hodinky luxusných značiek pochybnej kvality. Väčšinou je rovnako rozoznateľný aj pochybný objekt, ktorý je nositeľom týchto takmer značiek. Nechcem urážať profesie, vážim si každú zmysluplnú prácu. No Rolexky na ruke, ktorá drží krompáč, asi nebudú vyzerať vhodne.

Ale nechajme očividné fejky fejkami. Dnes chcem upriamiť pozornosť na oveľa sofistikovanejších obchodníkov, ponúkajúcich lacný luxus. Je to však skutočne kvalita a luxus? Jedná sa o praktiku medzičasom pomerne rozšírenú vo viacerých odvetviach, no stretnete sa s ňou najmä pri spotrebnom tovare, kde značka okrem kvality predstavuje aj inú pridanú hodnotu – sebaobraz.

O čo vlastne ide? Na internete natrafíte na honosne znejúce hodinárske značky, ktoré nik nepozná. A ako táto pochybná biznis stratégia funguje? Dáte si vyrobiť pekné hodinky, ktoré pôsobia luxusne. Majú mnohé funkcie, za ktoré by sa nehanbili ani skutočné hodinárske značky, ich funkčnosť je však viac ako diskutabilná.

Čudujete sa, ako niekoho presvedčia na kúpu takýchto brakov? Nuž, najprv si všimnete dobre znejúce meno, ktoré sa môže podobať na niektorú švajčiarsku značku. Potom príde to najdôležitejšie – oficiálna webová stránka, kde ponúkate pekné hodinky za čiastky v tisíckach dolárov. Nasledovne takéto hodinky s pripraveným webom umiestnite do aukcií po celom svete a predávate ich ako výpredaj zo skladu za pár sto dolárov. Potenciálny zákazník, ktorý na webe hneď vidí, že sa jeho vytúžené hodinky oficiálne predávajú za niekoľkonásobné čiastky, ľahko podľahne. Dalo by sa povedať, že sú v podstate virtuálnymi, akože luxusnými značkami. Nie sú fejky, ale pri teniskách so štyrmi a viac pásikmi sme tomu hovorili, že sú „viac adidas“.

 

TAG Heuer Carrera Calibre Heuer 01

TAG Heuer Carrera Calibre Heuer 01

 

Tip na hodinky

Nové puzdro, nová konštrukcia, nový dizajn a nový strojček – to je TAG Heuer Carrera Calibre Heuer 01, šitý na mieru milovníkom dômyselných strojčekov a obdivovateľom jemnej mechaniky.

Vďaka priehľadnej skeletonovej konštrukcii možno spredu i zozadu sledovať všetky kľúčové komponenty, ktoré hýbu ručičkami tohto chronografu. Najdôležitejšie diely ako rotor, zotrvačka alebo rozdeľovač majú rôzne farby – čiernu, červenú a zlatú. Vďaka tomu aj medzi ostatnými oceľovými súčiastkami vyniká ich bezchybný chod.

Strojček Calibre Heuer 01 pochádza z inhouse produkcie TAG Heuer. To znamená, že je kompletne vyrobený v jeho dielňach a firma má tak absolútnu kontrolu nad kvalitou všetkých komponentov. Sklíčka sú zafírové, zvyšok púzdra je z ocele s titanium-karbidovou vrstvou a remienok je gumený. Je to práve kombinácia materiálov, ktorá zaručuje vysokú odolnosť a užívateľský komfort tohto veľmi podareného modelu. Za tip ďakujeme TAG Heuer Boutique Eurovea Bratislava.

 

 

Martin Viktory

Pokračujte na ďalší príspevok »