#SMEDOMA

Aj tieto filmy vás prenesú z karantény do obľúbenej destinácie

Vybrali sme pre vás ďalší výber filmov, ktoré sa oplatí vidieť počas večerov strávených doma.
Vydané 3. apríla 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: ,

Vášnivá cestovateľka, prekladateľka a milovníčka mačiek | Indonézia

Zatvorené hranice, policajné kontroly, samé zákazy, izolácia, núdzový stav či zákaz vychádzania von – scenár ako z hororu. Pred takými dvomi mesiacmi by sme si pomysleli, že ide o scenár nejakého historického filmu s vojenskou tematikou zobrazujúcou štyridsiate roky počas druhej svetovej vojny. Omyl, žiaľ, ide o aktuálnu situáciu na Slovensku, ktorá spôsobila veľký škrt nielen cez rozpočet, ale aj cez cestovateľské sny. Avšak, aj v tom nešťastí máme šťastie, pretože sa tým snom môžeme aspoň virtuálne priblížiť aj vďaka týmto filmom. Nie ako naši starí rodičia alebo prarodičia, ktorí zažili tie zlé vojenské časy.

 

Niekto funguje na homeofficoch, niekto prácu má a niekto má nadbytok voľného času. No čo s ním? Veľa z nás našlo utešenie v prírode, no ani tam sa nedá stráviť celý deň. Niekto si prečíta prachom zapadnutú knihu, na ktorú sa zbiera už od Vianoc. Pre tých, ktorí vždy túžili po filmovom maratóne je tu niekoľko tipov, čo nevynechať, aby ste si užili príjemné prostredie ponúkajúce krásne scenérie, napínavý dej, a čo viac, to všetko z pohodlia vašej obývačky.

4 filmy, ktoré navodia tú správnu atmosféru a prenesú vás do danej krajiny!

1. Vicky Cristina Barcelona

Zdroj: www.medium.com

Kto nepozná slávneho Woodyho Allena? Takmer každý už aspoň započul toto meno. Meno, ktoré preslávilo množstvo filmov. Aj táto filmová legenda s názvom Vicky Cristina Barcelona sa radí do zoznamu tých úspešnejších, ktoré vyšli z dielne amerického režiséra. Dej filmu vás prenesie do veľmi príjemného španielskeho prostredia a ponúkne vám jeho pravú nefalšovanú atmosféru. Dve kamarátky v tejto romantickej dráme pripomínajú dve rozdielne povahy ako nebo a zem. Hlavné hrdinky VickyCristina poukazujú na príbehy plné lásky, nespútanej vášne, vína, umenia či dokonca pochopenia a ľudských hodnôt. Táto slávna romanca preslávila najmä BarcelonuOviedo. Film u vás okamžite navodí južnú atmosféru a pocit, že vy ste hlavnými hrdinkami.

INZERCIA

2. Under the Tuscan Sun

Zdroj: www.villavacations.com

Tento film v našej kinematografii nájdete pod titulom Pod toskánskym slnkom a je zárukou pokojného večera s navodením talianskej atmosféry, aj keď to zo začiatku tak nevyzerá. Režisérka Audrey Wells vytvorila hlavnú hrdinku, ktorá je stelesnením odvážnej ženy, s ktorou sa život nie veľmi milo zahral, a preto musí čeliť rôznym strastiam prichádzajúcich ruka v ruke so životom, ktorý si pre ňu pripravil veľmi korenistý scenár. Príbeh je plný lásky, rôznych životných situácii, súdržnosti a medziľudských vzťahov. Toto všetko je spečatené krásami zeleného Toskánska a talianskej nôty.

3. Eat Pray Love

Zdroj: www.romeanditaly.com

Americký režisér Ryan Murphy poukazuje aj na to, že je mnoho spôsobov, ako si užiť svoj život. Niekto staví na dobré jedlo, niekomu učaruje spoznávanie sveta a niekto hľadá to svoje vo viere. Život je v tomto zaujímavý, že všetci si môžeme vybrať to svoje. Jedz, modli sa a miluj je svetoznáme dielo, v ktorom sa hlavná hrdinka Liz Gilbert, ktorú si zahrala jedinečná Julia Roberts, rozhodla vziať osud do svojich vlastných rúk po tom, čo sa jej sladký domček zrútil ako keby bol z karát.

Vďaka Liz u vás doma bude panovať veľmi príjemná cestovateľská atmosféra, počas ktorej sa ponoríte do čara talianskej kuchyne, spoznáte aj jeho krásne zákutia; taktiež zažijete silu prítomného okamihu a viery v Indii a nakoniec poputujete na rozprávkový ostrov Bali, kde spoznáte skutočný život. To všetko za jeden večer v tejto úžasnej romantickej dráme.

4. A Good Year

Zdroj: www.pinterst.com

Oscarový herec Russell Crowe svoju rolu silného a hrdého experta na investície Maxa nemohol zahrať lepšie. Titul Dobrý ročník z dielne anglického režiséra Ridleyho Scotta zachytáva dva životy, ktoré si sú navzájom veľkým kontrastom. Jeden zobrazuje život nekompromisného Maxa v Londýne a ten ďalší Maxa z francúzskeho vidieka, kde ho dobiehajú spomienky na láskyplnú minulosť a námet na krásnu budúcnosť.

Max sa tak ocitne nad priepasťou a musí sa rozhodnúť, ktorým smerom sa ubrať, aby jeho život nabral ten správny zmysel. V rozhodovaní mu pomôže roztomilá Francúzka, s ktorou sa už ako mladý spoznal. Toto všetko spísal jeho zosnulý strýko Henry, ktorý pripravil Maxa na dospelácky život. Film pochádza z krásneho francúzskeho vidieku.

Pokračujte na ďalší príspevok »