Táto stránka používa bezpečnostný certifikát SSL, zabezpečené pripojenie HTTPS, technológiu cookies, monitoruje návštevnosť a cieli reklamu. Cookies a sledovanie môžete vypnúť.

Investovanie

Čítanie na 2 min.

Airbnb bude pre investorov lacnejší, vďaka triku s rozdelením akcií pred IPO

Informácie o tomto príspevku

Vydané 4. novembra 2020
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , , , , , , , ,

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 4.6 / 5. 5

Airbnb schválila Share Split, rozdelenie akcií v pomere 2:1. Rozhodnutie nastalo v nadväznosti na plánované uvedenie akcií spoločnosti na burzu, kde sa stane verejne obchodovateľnou, uľahčí tak účasť na svojej verejnej ponuke IPO aj drobným investorom. IPO je očakávané v decembri na Nasdaqu.

Pre tých rizikových kapitalistov, ktorí už vlastnia akcie, sa hodnota každej z nich po rozdelení zvýši o 10,4 percenta.

 

IPO = Initial Public Offering = Počiatočná verejná ponuka
Tento pojem sa využíva vtedy, keď sa súkromná spoločnosť uvedenie na burzu, ako napríklad Nasdaq či NYSE.

INZERCIA

 

Airbnb dúfa, že otvorením verejnej ponuky získa 3 miliardy dolárov s tým, že k IPO by podľa správ mohlo dôjsť v decembri alebo neskôr.

Seth Borko, hlavný analytik spoločnosti Skift Research , vysvetlil, že rozdelenie akcií nemení základnú hodnotu podniku a málokedy má dlhodobé následky.

Airbnb podľa neho pravdepodobne rozdelil akcie z dôvodu logistických a marketingových faktorov.

Inzercia

Možno existuje problém s počtom akcií v obehu a ich väčší počet uľahčuje upisovateľom ich rozdelenie a pridelenie investorom,“ uviedol Borko. „Alebo možno Airbnb očakáva veľkú účasť malých retailových investorov a myslí si, že nižšia cena akcií zatraktívni kúpu akcií pre túto triedu investorov.“

Dan Wasiolek, hlavný kapitálový analytik spoločnosti Morningstar, súhlasil s tým, že rozdelenie akcií nič nemení na základoch podnikania Airbnb.

Zdá sa, že ide o ďalšiu predzvesť  IPO, ku ktorému dôjde v tomto roku,“ uviedol Wasiolek. „Samotné rozdelenie nemá žiadny vplyv na vnútornú hodnotu spoločnosti. Tešíme sa na získanie prístupu k financiám, akonáhle bude sprístupnené podanie S-1.

Zvýšené ocenenie tiež odráža obnovenie rezervácií , ku ktorému došlo na Airbnb po prehĺbení pandémie. Vtedy došlo k dotovaniu podniku, podobne ako u veľkej časti iných cestovných spoločností.

Mnoho retailových investorov, na rozdiel od penzijných fondov a iných inštitucionálnych investorov, hľadí na decembrový debut Airbnb s veľkým záujmom. Záujem o akcie spoločnosti majú mať podľa Skiftu jednotliví malí investori obchodujúci napríklad cez aplikáciu Robinhood alebo iné podobné platformy. Umožňujú aj nákup frakcií a všeobecne umožňujú prácu s menšími čiastkami.

Borko zo Skiftu na záver pripomína, že by Airbnb nezaraďoval do rovnakej skupiny ako napríklad Hilton či Marriott, pretože svojimi aktivitami a modelom fungovania sa skôr približuje k službám ako Booking.com či Expedia. Aj toto môže ovplyniť, ako sa bude spoločnosti po IPO dariť.

 

Prečítajte si aj:

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 4.6 / 5. 5

Informácie o tomto príspevku

Vydané 4. novembra 2020
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , , , , , , , ,

Prejsť na stránku inzerenta: AVISMaxirent.sk

Zavrieť reklamu