AeroMobil v Šanghaji predvedie lietajúce auto 4.0 STOL

Vysoký bezpečnostný štandard, hybridný pohon na elektrinu a benzín, schopnosť jazdiť po cestách i lietať vo vzduchu. K tomu moderný komfortný interiér, kompaktné rozmery a krásny dizajn. AeroMobil 4,0 STOL, ktorý sa predvedie na veľkolepej výstave China International Import Export v Šanghaji (CIEE), je stále svetovým unikátom a svojou výstavnou premiérou v Číne sleduje konkrétny zámer:… Prečítať celé
Vydané 2. novembra 2018 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Vysoký bezpečnostný štandard, hybridný pohon na elektrinu a benzín, schopnosť jazdiť po cestách i lietať vo vzduchu. K tomu moderný komfortný interiér, kompaktné rozmery a krásny dizajn. AeroMobil 4,0 STOL, ktorý sa predvedie na veľkolepej výstave China International Import Export v Šanghaji (CIEE), je stále svetovým unikátom a svojou výstavnou premiérou v Číne sleduje konkrétny zámer: uchytiť sa v kľúčovom momente na trhu, ktorému sa predpokladá dramatický rozvoj.

 

Čína neustále rastie a stáva sa z nej nielen výrobná veľmoc, ale aj technologická a ekonomická. Správy uvádzajú, že v kontexte leteckého priemyslu prekoná Čína súčasné Spojené štáty americké už v roku 2022. Upútať pozornosť na AeroMobil už teraz je teda kľúčové, krajina bude priam vyžadovať technologický pokrok aj v tomto dnes veľmi prísne regulovanom druhu dopravy.

 

China International Import Export v Šanghaji už budúci týždeň od 5. do 10. novembra 2018 privíta vystavovateľov z viac ako 130 krajín a regiónov a stane sa dejiskom domácich premiér nových technológií, firiem a produktov. Cieľ výstavy je presne určený: otvoriť Čínu celému svetu, podporiť liberalizáciu celosvetového trhu, globalizovať ekonomiku a podnietiť vznik nových medzinárodných spoluprác. Slovenský AeroMobil vstupuje na šanghajskú pôdu so zámerom zaujať investorov a kupcov.

Hybridný AeroMobil je poháňaný hybridnou sústavou pozostávajúcich z elektrických a benzínových motorov. Na ceste sa na pohon používa aj elektrina, ale vo vzduchu výlučne spaľovací motor. V zadnej časti AeroMobilu je vrtuľa, krídla sú skladacie. Premiérovaný model je určený pre krátke vzlety a pristátia, spoločnosť ale vyvíja aj technologické riešenia VTOL, teda vertikálne vzlety a pristátia. AeroMobil vystavuje v Šanghaji na pozvanie obchodnej skupiny Orient International Holding, model 4,0 STOL bude vystavený v Hall 2, státie 2A3-002.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »