Táto stránka používa bezpečnostný certifikát SSL, zabezpečené pripojenie HTTPS, technológiu cookies, monitoruje návštevnosť a cieli reklamu. Cookies a sledovanie môžete vypnúť.

FOTOGALÉRIA

Čítanie na < 1 min.

-50°C a život v Jakutsku podľa Alekseya Vasilieva

Informácie o tomto príspevku

Vydané 1. marca 2021
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. 2

Pre nás je zima obyčajne spojená s lyžovačkou a zábavou, no pre ľudí, ktorí v nej žijú neustále, je bolestivá a nepríjemná, zdanlivo nekonečná.

Región v Rusku zvaný Jakutsko, tiež známy ako Sachaská republika, sa však bežne ochladzuje aj na pre nás neuveriteľných -50 stupňov Celzia. Región sa nachádza 5 300 kilometrov od Moskvy a má takmer 1 milión obyvateľov (!!!).

Jakutský fotograf Aleksey Vasiliev sa rozhodol zachytiť každodenný život a boje jakutského ľudu a ukázať, ako vyzerá život v takto chladnej oblasti.

Fotograf pre magazín Bored Panda, ktorý je aj zdrojom tohto fotoalbumu, povedal: „V minulosti som bol alkoholik. Keď som prestal piť, potreboval som vyplniť prázdnotu, ktorá z nápoja zostala. Potom ku mne prišlo fotografovanie a naučilo ma vnímať život pozitívnejšie.“

INZERCIA

Všetky fotografie nie sú len o zime, niektoré poukazujú na celkom obyčajný život, ktorý však už my máme za 20- či 30-ročnú históriu.

Prečítajte si aj:

Inzercia
Arg 365 – prémiové víno na každý deň | arg365.eu

Informácie o tomto príspevku

Vydané 1. marca 2021
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. 2