15-kusové Bentley s brutálnym exteriérom a luxusným interiérom oslavuje pozoruhodný rekord

Continental GT v podobe, v akej sme ho doposiaľ nemali možnosť vidieť.
Vydané 7. decembra 2019 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Bentley v júni tohto roku zaznamenalo pozoruhodný rekord, keď na slávnych pretekoch do vrchu Pikes Peak luxusné GT-čko zlepšilo čas medzi sériovými automobilmi. Aby sme boli presnejší, dvanásťvalcový Continental GT sa s časom 10 minút a 48 sekúnd stal najrýchlejším sériovým automobilom na onom vrchu. Daný exemplár nebol nijak upravený, jeho vodiča však chránil ochranný rám, keďže ide o mimoriadne nebezpečný pretek, ktorý má za sebou množstvo obetí.

O rekordnú jazdu cez 156 zákrut a výstup o 1 524 metrov vykonal Rhys Millen, a to pri priemernej rýchlosti až 112 km/h.  Nový rekord, ktorý predčil ten doterajší o 8,4 sekundy, hodlá Bentley patrične osláviť, čoho dôkazom je špeciálna, len 15-kusová, statočne vyšperkovaná exkluzívna edícia modelu Continental GT.

Novinka zaujme predovšetkým dôkladne vylepšeným exteriérom, ktorý okamžite padne do oka. Môže za to predovšetkým špecifický zelený odtieň karosérie, ktorému sekundujú viaceré detaily v zhodnom odtieni – strmene bŕzd vo farbe Acid Green a pneumatiky Pirelli P Zero Colour Edition, ktorých poznávacím znakom sú zelené prvky. Zovňajšok následne kombinuje čierne časti – panel okolo zadných svetiel a maska opticky prepojená s nárazníkom, vďaka čomu je čelná časť o poznanie agresívnejšia.

Celý exteriér navyše pokrývajú početne zastúpené karbónové prvky, zatiaľ čo kolesá zastupujú až 22″ čierne disky Mulliner Driving Specification. Zaujímavosťou je, že v rámci príplatkovej výbavy bude po ruke „stovkový“ grill, ktorý má odkazovať na úspech v Pikes Peak v rámci stého výročia automobilky – Bentley bolo založené v roku 1919. Do dobre známeho luxusného kokpitu sa nasťahovalo ešte viac Alcantary a pribudli nové, výhradne karbónové detaily. Pochopiteľne, chýbať opäť nemôžu zelené detaily (prešívanie, čierno-zelené kryty reproduktorov a pod.) či viaceré oslavné emblémy a logá.

INZERCIA

Pod kapotou samozrejme nemôže byť nič iné ako dvakrát preplňovaný dvanásťvalec. 6-litrová W12-ka, ktorú mimochodom Bentley často ospevuje ako najpokrokovejší motor v danej triede, ponúka 467 kW / 635 koní a krútiaci moment až 900 Nm. Aj napriek tomu, že vo veci je skôr ťažké luxusné GT-čko než nejaký ultimátny športiak, aj napriek tomu dokáže tento kolos vystreliť na stovku len za 3,7 sekundy, zatiaľ čo jeho maximálna rýchlosť je úctyhodných 333 km/h.

O prenos sily sa naďalej stará 8-stupňová dvojspojková prevodovka. Britská značka nám zatiaľ cenové relácie ako i termín uvedenia na trh nepriblížili. Neprekvapilo by nás však, keby už v tomto momente bolo všetkých 15 kusov predaných. Ako totiž odznelo v úvode, špecialitka s celým názvom Bentley Continental GT Pikes Limited Edition Pikes Peak bude striktne kusovo obmedzená, čím je zaručená ešte väčšia exkluzívnosť.

    

Pokračujte na ďalší príspevok »