ÚCHVATNÉ VIDEO

12 miest na Slovensku, ktoré by ste určite mali navštíviť počas leta

Slovensko vždy bolo zaujímavé pre turistov a do krajiny ich chodí čoraz viac. Stále je však čo zlepšovať.

Slovensko momentálne zažíva fantastické obdobie, pokiaľ ide o rozmach cestového ruchu. Minister dopravy Arpád Érsek pred časom informoval, že slovenský cestovný ruch dokonca láme rekordy, nezabudol však pripomenúť ani fakt, že hlavné mesto krajiny je iba jednodňovou zastávkou ázijských turistov, ktorí prišli do Európy kvôli Viedni.

Prestíži Slovenska medzi európskymi krajinami vo veľkej miere pomáhajú medzinárodné portáli zamerané na informácie pre turistov. Napríklad v Lonely Planet je Slovensko považované za krajinu, kde sa snúbi rýdza príroda so staromódnym mestečkami, industriálnymi oblasťami a modernými mestami. Spomína tiež takzvanú „tankard-clanking drinking culture“, čo znamená niečo ako slovenskú zvyklosť stretávať sa pri pití nápojov na terasách, v krčmách, hostincoch a reštauráciách.

Na prvom mieste sa v odporúčaniach portálu vyskytujú Vysoké Tatry, Bratislava, Spišský hrad a Košice, ale aj Oravský hrad či Slovenský raj.

 

Rok 2018 na Slovensku TOP destinácie v počte prenocovaní TOP destinácie v návštevnosti
1. Poprad Bratislava
2. Liptovský Mikuláš Poprad
3. Bratislava Liptovský Mikuláš
4. Ružomberok Žilina
5. Žilina Ružomberok
6. Brezno Košice
7. Piešťany Banská Bystrica
8. Trenčín Brezno
9. Banská Bystrica Trenčín
10. Košice Piešťany

 

V roku 2018 prišlo na Slovensko toľko turistov, koľko má krajina vlastných obyvateľov. Tento rok by mohla byť bilancia značne lepšia.

 

Aj na podporu cestovného ruchu na Slovensku vzniklo video nižšie, ktoré uviedlo aj 12 miest, ktoré by mali zahraniční turisti určite navštíviť. Jedná sa o nasledovné „destinácie“:

1. Banská Štiavnica
2. Bojnický zámok
3. Súľovské skaly
4. Oravský hrad
5. Slovenský raj
6. Bratislavský hrad
7. Dóm sv. Alžbety v Košiciach
8. Vlkolínec
9. Vysoké Tatry
10. Spišský hrad
11. Hrad Devín
12. Čičmany

Všetky uvedené miesta sú zachytené na videu nižšie, pričom v závere videa môžete vidieť Hriňovské lazy na jar:

 

Pokračujte na ďalší príspevok »Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.