Volkswagen predstavil najnovšiu generáciu Passat

Vydané 1. júna 2015 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

Ôsma generácia bestsellera Volkswagen prichádza s novými motormi, nižšou hmotnosťou a rozličnými novými technológiami. Nezávislá európska organizácia na ochranu spotrebiteľov Euro NCAP vyznamenala nový Passat najvyšším hodnotením 5 hviezdičiek. Tým aj táto generácia patrí k najbezpečnejším automobilom na svete. Týmto špičkovým výsledkom ide nový Passat v stopách svojho predchodcu, ktorý v roku 2010 naposledy získal najvyššie hodnotenie.

Už vyše štyri desaťročia Volkswagen zdokonaľuje svoj modelový rad Passat. S najnovšou generáciou, ktorá sa opäť bude predávať v troch verziách vybavenia Trendline, Comfortline a Highline, výrobca prináša mnoho inovácií.

Passat debutuje s novými motormi, nižšou hmotnosťou a najnovšími asistenčnými systémami, ako aj systémami infotainmentu a systémami zvyšujúcimi komfort. Patrí k nim napríklad kompletne digitálny združený prístroj Active Info Display, projekčný Head-up Display, bezpečnostný systém Front Assist s funkciou núdzového brzdenia City-Brake a rozpoznávaním chodcov Pedestrain Recognition, ako aj tri svetové novinky: Emergency Assist (asistent zastavenia vozidla v núdzových situáciách), Trailer Assist (asistované manévrovanie s prívesom) a Traffic Jam Assist (asistent jazdy v dopravnej zápche). Nový Passat sa bude predávať s piatimi benzínovými motormi TSI a štyrmi naftovými motormi TDI.

Bez názvu – 6

Benzínové motory s objemom 1,4, 1,8 a 2,0 litra pokrývajú výkonové rozpätie od 92 kW (125 k) do 206 kW (280 k). Z nich je zvlášť inovatívny motor 1.4 TSI s výkonom 110 kW (150 k) vybavený technológiou vypínania valcov ACT. V kombinácii so štandardnou 6-stupňovou manuálnou prevodovkou má v limuzíne priemernú normovanú spotrebu paliva iba 4,9 l/100 km. Na želanie sa montuje aj so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG s dvoma spojkami.

INZERCIA

Pri naftových motoroch ponuka siaha od motora 1.6 TDI s výkonom 88 kW (120 k) po 2.0 TDI s výkonom 176 kW (240 k). Špičkový agregát je nový motor Bi-Turbo TDI, ktorý debutuje v novom modelovom rade Passat a postupne bude zavedený do ďalších modelových radov značky. Okrem vysokého výkonu poskytuje aj pôsobivý maximálny krútiaci moment 500 Nm. Jeho suverénny prenos zabezpečuje sériová 7-stupňová automatická prevodovka DSG a systém pohonu všetkých kolies 4MOTION.

Všetky motory spĺňajú novú emisnú normu Euro 6 a oproti predchodcom majú spotrebu paliva a emisie CO2 znížené až o 20 percent. Súčasťou štandardného vybavenia je systém Štart-Stop a funkcia rekuperácie energie pri brzdení. Prvýkrát dostupný v modeli Passat bude aj najsilnejší plug-in hybridný motor. Vozidlo tak docieli skutočné nulové emisie pri plne elektrickom dojazde 50 km.

Fenomén

6 dôvodov, prečo zmenila televízia svet

• Televízia od svojho vzniku zohrala nepopierateľnú úlohu v zmene spoločnosti a postupom času sa stala jedným z najvýznamnejších médií vôbec. Jej vplyv sa dotkol takmer každej oblasti ľudského života a ovplyvnil spôsob, ako vnímame svet okolo nás.
  • Televízory sa tak stali základným zariadením domácnosti a dnes sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.