V Žiline odštartovala sériová výroba tretej generácie Kia Ceed

Ako prvá sa do výroby dostáva päťdverová hatchback verzia, o tri mesiace bude nasledovať aj predĺžené kombi – Sportswagon.   Žilinský závod Kia Motors Slovakia (KMS) 2. mája spustil sériovú výrobu tretej generácie modelu Ceed. Päťdverový hatchback si vyžiadal 64 nových lisovacích foriem, verzia Sportswagon ďalších 25. V zvarovni došlo takmer na každej výrobnej linke k zmene existujúcej… Prečítať celé
Vydané 3. mája 2018 / Autor / Obsahuje tieto témy: ,

Päťdverový hatchback si vyžiadal 64 nových lisovacích foriem, verzia Sportswagon ďalších 25. V zvarovni došlo takmer na každej výrobnej linke k zmene existujúcej technológie, lakovňa si vyžiadala modifikáciu dopravníkového systému, došlo k preprogramovaniu robotov a bolo pripravených šesť nových farieb. Tretia generácia modelu Ceed totiž bude k zákazníkom smerovať až v jedenástich farebných prevedeniach. Motoráreň sa zas musela pripraviť na produkciu nového typu dieselového motora.

Kia Motors Slovakia

Nová generácia Ceed je evolúciou tej predchádzajúcej. K najvýraznejšej zmene došlo v oblasti bezpečnosti a ekologizácii dostupných motorizácií. K dispozícii bude asistent diaľkových svetiel, systém monitorovania pozornosti vodiča, asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu, či systém varovania a ochrany pred čelnou zrážkou. Do ponuky benzínových motorov pribudne 1,4-litrové turbo, či 1,6-litrový diesel navrhnutý tak, aby už dnes prekračoval rámec limitov, ktoré prináša najnovšia emisná norma Euro 6d TEMP.

Kia Motors Slovakia 2