Zábavná komédia pre celú rodinu!

The Mitchells vs The Machines – Ďalšia trefa do čierneho v podaní Netflixu?

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Po menšej pauze tu máme opäť jednu filmovú novinku od Netflixu. The Mitchells vs The Machines je síce animák, čo mnohých môže odradiť, avšak v tomto prípade by bola naozaj veľká chyba nedať tomuto filmu šancu. Túto snímku sme pôvodne mali vidieť v kinách pod názvom Connected. Korona však opäť zmenila plány, film odkúpil Netflix a premenoval ho na The Mitchells vs The Machines.

Ak ste na vážkach či naozaj dať šancu animáku, mená tvorcov môžu byť tým, čo vás možno presvedčí. Za filmom stojí dvojica Phil Lord a Christhoper Miller. Títo páni majú za sebou už úspešné komédie ako Lego príbeh, či 21 a 22 Jump Street. Všetko skvelé komédie. Dokonca sa podieľali aj na tvorbe animáku Spider-man: Into the Spiderverse, ktorý dokonca vyhral aj Oscara.

Tento krát sú len na pozícii producentov, čo väčšinou nič neznamená. Veď porovnajte si napríklad filmy Jamesa Wana, ktoré režíruje a ktoré produkuje. Horory, ktoré režíruje patria k tomu najlepšiemu vrámci žánru. To čo produkuje? Tak to fakt nestojí za reč. To nie je prípad dvojice Lord a Miller. Kreatívnejšiu dvojicu tvorcov naozaj nenájdete a je to vidieť aj na novinke The Mitchells vs The Machines.

Príbeh rozpráva o nevšednej rodinke, kde každý člen rodiny je tak trochu trafený a nenormálny. Dcéra Katie Mitchell, celý život žila vo svojom svete a nikam nevedela moc zapadnúť. Teraz ju však prijali na novú vysnívanú školu, ktorej sa už nevie dočkať. Hlavne aby už bola preč od rodiny, ktorá jej lezie na nervy. Hlavne otec. Ten jej však ráno v deň odchodu na vysokú školu prichystá prekvapenie – ako celá rodina si spravia výlet a do jej novej školy ju odvezú. Nie ďaleko od nich práve prebieha predstavenie nového operačného systému v Sillicon Valley. Táto udalosť sa škaredo zvrhne a osud ľudstva môžu zachrániť len tí najneočakávanejší hrdinovia – Rodinka Mitchellových.

Veľkým plusom je, že humorná stránka filmu je vhodná pre každú vekovú kategóriu. Rovnako sa budú baviť dospelí ako aj deti. Samozrejme netreba očakávať príliš sofistikovaný humor, predsa len je to animák pre deti. No nemusíte sa obávať príliš infantilného humoru.

Tvorcom sa tiež podarilo vytvoriť skutočne zaujímavé postavy, ktoré majú dušu a obľúbite si ich prakticky okamžite. Vydarili sa aj menšie vedľajšie postavy ako pes Monchi, či dvaja pokazení roboti, ktorých jediným účelom je prinášať humor do deja. Darí sa im to perfektne!

The Mitchells vs The Machines je dôkazom, že ešte sa nájdu tvorcovia, ktorí dokážu konkurovať Pixaru a ich animákom, ktoré vás dokážu emočne rozložiť. Príbehy filmov od Pixaru, sú proste vždy tak silné, že okrem toho, že sa počas filmu neustále smejete, tak na konci si aj poplačete. Až takýto silný emočný náboj The Mitchells vs The Machines síce chýba, to je však asi jediná vec čo sa dá novinke vytknúť. A Pixar je naozaj silný konkurent.

Po všetkých tých priemerných, či pod priemerných filmoch čo za posledné obdobie pribudli na Netflix, je The Mitchells vs The Machines príjemným osviežením. Lepšiu komédiu dnes na tejto streamovacej službe nájdete len ťažko. Nenechajte sa odradiť tým, že je to animák. Zabavíte sa aj keď ste dospelák!