Umelci reagujú na všadeprítomné technológie trefnými ilustráciami

Shiyang on, dizajnér v reklamnej agentúre Pekingovej kancelárie Ogilvy, vytvoril sériu reklám pre Centrum pre psychologické výskumy v Shenyangu, ktoré zdôrazňujú škodlivé účinky, ktoré môžu mať inteligentné telefóny na ľudské vzťahy. Titulná fotografia článku: Ogilvy   Tri reklamy zobrazujú typické domáce životné situácie, pričom nadmerný inteligentný telefón v strede zablokuje rozhovor medzi oboma ľuďmi na… Prečítať celé
Vydané 11. decembra 2017 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

Shiyang on, dizajnér v reklamnej agentúre Pekingovej kancelárie Ogilvy, vytvoril sériu reklám pre Centrum pre psychologické výskumy v Shenyangu, ktoré zdôrazňujú škodlivé účinky, ktoré môžu mať inteligentné telefóny na ľudské vzťahy.

Titulná fotografia článku: Ogilvy

 

Tri reklamy zobrazujú typické domáce životné situácie, pričom nadmerný inteligentný telefón v strede zablokuje rozhovor medzi oboma ľuďmi na snímke. Shiyang nie je jediný, ktorý sa obáva zvyšovania úrovne závislosti na smartfóne. Podobné témy riešia aj iní umelci, ktorí tvoria šikovné fotomontáže, ilustrácie a vtipné krátke komiksy.

Nechávame sa modernými technológiami strhávať natoľko, že nám v konečnom dôsledku škodia? Možno áno, hoci si to často ani neuvedomujeme. Trojica prvých fotografií od Shiyanga nesie názov „Čím viac si pripojený, tým menej si v kontakte“. Trefné.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »