V Bratislave rastie takáto nezvyčajná stavba, bude mať 18 a 16 obytných podlaží

Rezidencia Bottova premení industriálnu lokalitu na obytnú, ale bude obsahovať odkazy na minulosť.
Vydané 20. mája 2019 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

Projekt Rezidencia Bottova získal definitívne stavebné povolenie, atypické vežové domy vyrastú hneď pri novej autobusovej stanici priamo v novom centre hlavného mesta. Súčasťou stavieb bude aj rozľahlý park so zeleňou, byty na prízemí ponúknu aj vlastné záhradky.

Budovy budú obsahovať 142 bytov, 91 apartmánov a 65 ubytovacích jednotiek. Najlukratívnejšie nehnuteľnosti budú umiestnené vo zvažujúcej sa časti 18- a 16-poschodových veží, kde budú vyhotovené priestranné exteriérové terasy. Na najvyšších podlažiach budú 5-izbové mezonety, uvádza yimba.

Developerom projektu je spoločnosť Development 5 a v dvoch budovách, ktoré budú prepojené spodným podlažím, bude prevádzkovať okrem bytov, apartmánov a mezonetov aj kancelárske priestory a priestory pre retail. Stavby budú mať výšku 63 metrov, pre retail bude vyhradených 973 m2 a popri celkovo 298 bytoch bude pripravených 377 parkovacích miest. Náklady na stavbu by sa mali pohybovať na úrovni 25 miliónov eur, pod novú bratislavskú lokalitu sa podpísal generálny projektant Obermeyer Helika.

Realizácia stavby by mala prebehnúť v rokoch 2019 a 2020.

 

Tým, že do nového centra Bratislavy pribudne aj rezidencia Bottova, získa lokalita o niečo príjemnejší charakter. Lokalita totiž nebude vyhradená iba pre administratívu a významný dopravný uzol, ale aj o samotné bývanie. Vlastníctvo bytu v tejto búrlivo sa vyvíjajúcej lokalite bude považované za lukratívne, čomu budú zodpovedať aj ceny bytov. Tie by mali výrazne prevýšiť slovenské štandardy, podobne ako ostatné byty v novovybudovaných budovách.

Inzercia

 

Zdroj: Downtown dostane ďalšie veže, Rezidencia Bottova má stavebné povolenie (yimba)

 

Pokračujte na ďalší príspevok »Cestovanie autom

Kam na dovolenku autom

  • Plánujete letnú dovolenku, ale radi by ste sa vyhli preplneným a stresujúcim letiskám?
  • Cestovanie autom vám dáva slobodu ísť kamkoľvek chcete, kedykoľvek chcete. Nemusíte sa riadiť cestovnými poriadkami autobusov ani lietadiel a môžete sa zastaviť na miestach, ktoré vás po ceste zaujmú.