Minimalizmus v Ríme: interiér, ktorý balansuje medzi komfortom a modernou

Architekt ho nazval „Grid Apartment“ a jeho ústrednými motívmi sú hrany, čistota, minimalizmus, vzdušnosť, zdanlivá jednoduchosť.   Minimalizmus v interiérovom dizajne zažíva dobré časy, ale do našich končín sa stále dostáva skôr pomaly. Ľudia nedôverujú zdanlivej jednoduchosti a dizajnovej čistote, často ju považujú za niečo nedokončené či dokonca nenaplnené, nevyužité. Je nutné napísať, že podstatou… Prečítať celé
Vydané 15. januára 2018 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

Architekt ho nazval „Grid Apartment“ a jeho ústrednými motívmi sú hrany, čistota, minimalizmus, vzdušnosť, zdanlivá jednoduchosť.

 

Minimalizmus v interiérovom dizajne zažíva dobré časy, ale do našich končín sa stále dostáva skôr pomaly. Ľudia nedôverujú zdanlivej jednoduchosti a dizajnovej čistote, často ju považujú za niečo nedokončené či dokonca nenaplnené, nevyužité. Je nutné napísať, že podstatou minimalistického interiéru je práve akýsi balans medzi jednoduchosťou a komfortom, pričom by nemal skĺzať do žiadneho extrému.

Držať sa na tej správnej hranici medzi dizajnovou čistotou a útulnosťou sa darí tomuto interiéru z Ríma, ako ho nafotil fotograf Marco Marotto. Dizajnér a architekt priestoru svoje dielo pomenoval Grid Apartment, čím chce zdôrazniť jeho typický prvok: pravidelnú členitosť, hrany a rozdelenie priestoru do pôdorysu mriežky. Koncept bytu spočíva v jeho otvorenom priestore, ktorý je stále moderný (a zrejme ešte dlho bude).

modern-apartment-3

V interiéri sa stretávame s čistými líniami a pomerne chladnými farbami, ktoré sú doplnené o pútavé farebné prvky (vankúše na gauči, čiernu nábytkovú stenu s TV, drevený dekor v spálni). Zaujímavosťou je, že v celom byte chýbajú závesy a záclony, ktoré bežne nachádzajú uplatnenie aj v minimalistických priestoroch.

Kúpeľňa sa zaobišla bez tradičnej dlažby a obkladov na stene, namiesto toho je na stenách nanesený omietka s dizajnom pohľadového betónu, na zemi je rovnaká podlaha ako v celom byte. Kuriozitou je, že priestor kúpeľne a toalety nie je od zvyšného priestoru bytu oddelený tradičnými pevnými dverami, ale iba otváracími sklenými stenami s matným povrchom. Nemenej nezvyčajné je aj to, že priamo vo walk-in sprche sa nachádza okno do ulice.

 

Nepochybne najpútavejším prvkom tohto rímskeho interiéru je však separátor kuchyne. Kontrastná čierna kovová konštrukcia s posuvnou konzolou umožňuje, aby bola kuchynská časť obývacej izby oddelená od zvyšku priestoru a tak sa zamedzilo napríklad šíreniu pachov, pary či hluku. Tento výrazný separátor, respektíve provízórna stena, je tvorená kovovou konštrukciou s dokonale priehľadnými sklenými tabuľami, ktoré aj zatvorenej kuchyni umožňujú prúdenie svetla.

 

design-modern-apartment modern-apartment-11 modern-apartment-10 modern-apartment-9 modern-apartment-8 modern-apartment-7 modern-apartment-6 modern-apartment-5 modern-apartment-4 modern-apartment-3 modern-apartment-2

 

Pokračujte na ďalší príspevok »Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.