Inteligentné hodinky, Star Trek a TAG Heuer

Po rozmachu inteligentných mobilov a tabletov sa stále viac stretávame s tým, ako sa značky predbiehajú v predstavovaní múdrych hodiniek. Hodinky dnes už dokážu skoro všetko. Vráťme sa pár desiatok rokov späť, presnejšie, na začiatok osemdesiatych rokov. Bol som malý chlapec a svet bol úplne iný. Dnešný pokrok na poli komunikácie je pre mňa jedno… Prečítať celé
Vydané 2. júna 2016 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Multibrand, s.r.o. | Bratislava, Slovensko

Hodinky dnes už dokážu skoro všetko. Vráťme sa pár desiatok rokov späť, presnejšie, na začiatok osemdesiatych rokov. Bol som malý chlapec a svet bol úplne iný. Dnešný pokrok na poli komunikácie je pre mňa jedno veľké dobrodružstvo. Keď sa obzriem späť, je neuveriteľné, akými míľovými krokmi sa menili technológie.

Kapitán Kirk zo Star Treku a jeho komunikátor na zápästí

Ten malý chlapec sedel večer pred čiernobielym televízorom s možnosťou sledovania ôsmych televíznych kanálov. A keďže sme bývali iba pár kilometrov od železnej opony s Rakúskom, mali sme možnosť sledovať zahraničné relácie a filmy. Z tej doby si dobre pamätám na prvú sériu televízneho seriálu zo šesťdesiatych rokov – Star Trek. Kapitán Kirk v dvadsiatom treťom storočí mal niečo, čo bolo pre mňa absolútne sci-fi. Na zápästí mal komunikátor, predchodcu dnešných inteligentných hodiniek. Nemuselo ubehnúť ani tristo rokov, iba pár desiatok. Osobne si myslím, že Steve Jobs a ľudia z Apple boli fanúšikmi Star Treku.

Komunikátor zo Star Treku

V súčasnosti sú totiž Apple Watch najúspešnejším a dominantným produktom medzi inteligentnými hodinkami. Nástup ich populárnosti je obrovský. Dnešné inteligentné hodinky dokážu naozaj skoro všetko a je fajn, že sa taktiež stávajú aj dokonalým módnym doplnkom, ktorý uľahčuje moderný životný štýl.

Tip na hodinky

Jedna zo značiek, ktorá dokonale zvládla zostrojiť štýlové inteligentné hodinky, je Tag Heuer. Ich meno je Connected a dizajnovo vychádzajú z rady Carrera. Boli vyvíjané so spoločnosťami Google a Intel a výrobca TAG Heuer do nich vštepil svoju luxusnú pečať. Púzdro je vyrobené z titánu a remienok je z vulkanizovanej gumy. Aj vďaka tomu majú hodinky vynikajúcu váhu päťdesiatdva gramov. Priemer púzdra je 46 mm a preto sú hodinky skôr na pánsku ruku. Veľkosť zaručuje výbornú čitateľnosť LCD displeja hodiniek, ktoré chráni zafírové sklíčko. Okrem neho zaručuje odolnosť aj certifikácia iP 67, ktorá potvrdzuje, že hodinky sú prachotesné a mali by vydržať pol hodinu pod vodou v hĺbke 1 m.

TAG Heuer Connected

S hodinkami sa pripojíte na wifi a cez Bluetooth ich spárujete s telefónom. Na ciferníku si možete nastaviť zobrazenie času, počasie, či režim Google fit, ktorý ukáže počet krokov, vzdialenosť a spálené kalórie. V Google Play je pre Android Wear pripravených okolo 4-tisíc aplikácií.

Tag Heuer Connected sa vyrábajú v zelenom, modrom, oranžovom, červenom, bielom, čiernom a žltom prevedení. Ich cena je stanovená na 1500 USD. Jedná sa síce o vyššiu čiastku, no pamätajte – pred pár desiatkami rokov by boli iba nepredstaviteľné sci-fi.