Téma nákazy a pandémie je populárna aj vo filmovom priemysle

Filmy a seriály s témou pandémie, či nákazy, ktoré vám pomôžu prečkať karanténu

Pripravili sme pre vás niekoľko zaujimavých tipov, ktoré vám priblížia tému, ktorá je dnes všade. Pandémia.
Vydané 21. marca 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Momentálne prežívame obdobie, aké nezažili pravdepodobne ani naši starí rodičia. Korona vírus nám zabránil tráviť čas vonku a namiesto toho musíme sedieť doma. Niekto sa nudí viac a niekto menej. Niektorí z nás žili takýmto životom ešte dávno predtým ako sa objavil nejaký vírus. Áno, hovorím o nás introvertoch. Nuž ak patríš skôr k tým akčnejším ľudom a teraz tak trocha trpíš, mám pre teba menšiu pomoc. Väčšina z nás teraz trávi viac času pred telkou. Nevieš čo si pustiť? Tak s tým ti teraz pomôžem. Navyše nasledujúci zoznam filmov a seriálov má jedno spoločné. Tému nákazy! Počet odporúčaní síce nebude moc veľký, ale o to zaujímavejší. Smrtiacu epidémiu s Dustinom Hoffmanom či zombie film World War Z s Bradom Pittom pozná každý. My vám chceme dať menej známe tipy. Tak teda začnime.

 

Contagion / Nákaza

Táto snímka momentálne patrí k najsledovanejším filmom. Pritom vznikla ešte v roku 2011. Jej dej sa však natoľko podobá tomu, čo v súčastnosti prežíva celý svet, že niet divu, že je dnes tak populárny. Preto som tento film umiestnil hneď na prvé miesto tohto zoznamu. Film vznikol pod taktovkou známeho režiséra Stevena Soderbergha, ktorý ma na svedomí Dannyho jedenástku (a aj dvanástku a trinástku). Vo filme sa objavuje celá plejáda filmových hviezd. Marion Cottilard, Jude Law, Matt Damon, Kate Winslet, Laurence Fishburn či Gwyneth Paltrow. Celkom slušná zbierka hereckých és. Dej naozaj netreba nejak významne predstavovať, pretože sa naozaj až strašidelne podobá súčasnej svetovej situácii.

Perfect Sense / Dokonalý Zmysel

Ostaneme v roku 2011. Tento rok až moc prial filmom s tématikou nákazy. Tento krát si však prídu na svoje aj milovníci romantiky. Navyše sa budeme baviť o nie moc typickej nákaze. Ale pekne po poriadku. Perfect Sense bol svojho času veľmi populárny a to sa nebavíme o typickom americkom filme. Ide o európsky film, takže nemusíte sa báť nejakých lacných ťahov. Navyše sa vo filme objavujú sympatickí herci ako Ewan McGregor a Eva Green. Film rozpráva o dvoch mladých ľudoch, Susan a Michaelovi, ktorí sa postupne zoznamujú až sa zamilujú jeden do druhého. Na pozadí tejto idylickej romantiky sa však vo svete odohrávajú divné veci. Šíri sa zvláštna nákaza, ktorá ľudí postupne oberá o všetky zmysly. Čuch, chuť, hmat, zrak a nakoniec aj sluch. Film však obsahuje aj dokumentárne prvky, ktoré zachytávajú možný dôvod celej tejto nákazy. Naše ľahostajné správanie voči prírode, ale aj voči sebe samým. Skvelý filmový zážitok!

Kingdom

Veľa z vás, ktorí teraz trčíte doma, určite pozerá Netflix. Nasledujúce odporúčanie bude určené práve vám. Kórejská kinematografia posledné roky vystrelila raketovo hore, o čom svedčí aj neuveriteľný úspech filmu Parazit.Seriál Kingdom má určite veľmi podobné kvality a preto by vám nemal ujsť. Tak kvalitne spracovanú zombie tématiku dnes už nenájdete. To, čo ho robí špeciálnym je zasadenie deja do Ázie v 16. storočí. Dokonca si prídu na svoje aj tí, ktorí obľubujú politické témy. Seriálu sa skutočne skvele darí prepojiť tému pomaly sa šíriacej zombie nákazy a kráľovskej politiky. Ak ste kedysi boli fanúšikmi seriálu Walking Dead, ale zmena na nekonečnú telenovelu vás nenadchla, tento tip vás určite poteší.

Pandemic: How To Prevent an Outbreak / Globálna Pandémia

Aj na záver ostaneme pri Netlifxe. Tento krát však ostaneme v dokumentárnej sekcii. To čo je na dokumente Pandemic najzvláštnejšie a svojim spôsobom aj strašidelné, je to, že dokument sa na Netflixe objavil v čase, keď Čína začínala bojovať proti koronavírusu. Tento dokument obsahuje všetko podstatné, čo súvisí s vírusmi, ich šírením a aj bojom proti nim. Treba sa však pripraviť, že ako aj u iných dokumentov aj tu nájdete veľa omáčky a skrátenie zo 6 epizód na 4 epizódy by tomuto dokumentu určite prospelo. Ak sa však chcete dozvedieť všetko podstatné z histórie, ale aj súčasnosti chrípkových pandémii, tento dokument vás nesmie minúť.

Pokračujte na ďalší príspevok »Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.