Umenie

Zimná Bratislava objektívom cyperského fotografa Chrisa Kamberisa

Všimli ste si, že sneh dodáva mestám taký starodávny imidž?
Vydané 18. marca 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Verte či nie, ešte stále prežívame ročné obdobie, ktoré sme kedysi volali zima. Na našej pologuli končí 21. marca, teda už o zopár dní. Veľa snehu sme si uplynulú zimu v mestách na západe neužili, pretože ako sneh prišiel, tak aj odišiel.

Dočasná biela pokrývka vydržala naozaj iba niekoľko hodín a taká Bratislava už nezažila ani tú svoju slávnu kalamitu pre centimeter napadnutého snehu.  Ale ani to nezabránilo fotografovi, ktorý na sieti Behance vystupuje pod menom Chrisostomos Kamberis, aby tých niekoľko vzácnych okamihov zachytil objektívom svojho fotoaparátu. Tento fotograf má na svojom webe www.chriskamberis.com pozoruhodné portfólio, množstvo fotografií možno označiť ako doslova impozantné. Ako svoje pôsobisko uvádza mesto Larnaca na Cypre.

Fotografie zasneženej Bratislavy možno impozantné nie sú, majú však svoje čaro a čiernobiele vyhotovenie dodáva hlavnému mestu trocha z toho historického imidžu, ktorý sa v posledných desiatkach rokoch stráca v záplave outdoorových reklám, ale aj modernej architektúry.

 


Zdroj: Behance

Pokračujte na ďalší príspevok »