Video

20 skladieb od The Beatles za 4 minúty: fantastický cover, ktorý vám zlepší deň

Zaspomínajte si na najlepšie piesne skupiny The Beatles v originálnej cover verzii.
Vydané 30. marca 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

Písal sa rok 1960, v Československu bol práve predstavený kolový nápoj Kofola, ktorá nahrádzala v našich končinách nedostupnú Coca-Colu a Pepsi. V rovnakom čase sa za železnou oponou v Liverpoole začínala formovať legendárna skupina The Beatles. Podobne ako v prípade Coca-Coly, aj toto rockenrolové zoskupenie neskôr poslúžilo ako predloha pre slovenskú POP hudbu, napríklad spevákovi Dežovi Ursínymu.

 

 

Prvé tri roky svojho pôsobenia hrávali Beatlesáci po rôznych kluboch prevažne v Liverpoole. Ich prvým oficiálnym singlom bola pieseň „Love Me Do“, ktorá vznikla 2 roky po ich založení. Rok nato sa okolo nich strhla mánia, ktorá dostala označenie „Beatlemánia“. A niet divu, boli to novátori tamojšej doby, ktorí kombinovali hneď niekoľko hudobných štýlov od popu, balád, psychedéliu či hard rock. Za zmienku stoja aj ich inovatívne a nekonvenčné nahrávacie techniky.

A presne nekonvenčné techniky priniesli úspech aj skupine Walk Off The Earth, o ktorých tento článok primárne je. Do povedomia ľudí sa dostali najmä hudobným videom, kde piati členovia kapely hrali na 1 gitare známu skladbu „Somebody that I used to know“.

INZERCIA

Na video si kliklo dosiaľ viac ako 188 miliónov divákov a rôzne experimentálne nástroje využívajú vo svojej tvorbe dodnes. Ich najnovší počin sa venuje práve najlepším skladbám od Beatlesákov. A hádajte ktorou skladbou začali svoje jednozáberové vystúpenie? Predsa notoricky známou skladbou „Love Me Do“, ktorú sme si už spomínali.

Vedeli ste, že pesnička „Yesterday“ od Beatles je najviac cover-ovanou skladbou na svete? Dosiaľ vzniklo viac ako 3000 rôznych verzií tejto piesne. A to len dokazuje, aký prínos tomuto svetu priniesli.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »