Na zamyslenie

cevert

François Cevert, tragický príbeh legendy Formuly 1

Talentovaná hviezda Formuly 1 François Cevert mal svoje najlepšie roky pred sebou. Bol nástupcom Jackieho Stewarta a všetci čakali, kedy sa stane prvým francúzskym majstrom sveta. Tragická nehoda však všetko zmenila.

VREDY A ŠIALENSTVO? Syfilis vystriedal čiernu smrť!

Vredy sa stali tak agresívnymi, že sa mohli "zahryznúť" do kostí a zničiť nos, pery a oči. Často sa rozšírili do úst a hrdla a niekedy nastala skorá smrť. V pokročilých fázach prichádzalo šialenstvo a znetvorenie

Korene západnej medicíny

Prepustil šialencov z väzenia v tmavých pivniciach a naordinoval im režim pracovnej terapie, upokojujúcej hudby, uspávania (najmä víno) a cvičení na zlepšenie pozornosti a pamäti. Aj takto sa liečili pacienti.

6 najhľadanejších netvorov nacistického Nemecka

V rámci Aktion T-4 vykonávali systémové vyhladzovanie s cieľom očistiť árijskú rasu a vyhnúť sa výdavkom štátu na ľudí s mentálnym a telesným postihnutím. Celkovo tento program zabil asi 200 000 Nemcov s nevyliečiteľnými chorobami, duševnými chorobami a inými handicapmi.

Najšialenejší diktátori sveta 2.časť

Počuli ste o nich? 1,Odrezával hlavy nepriateľom a komunikoval s ich duchmi. Nariadil zabiť všetkých čiernych psov v krajine. 2, Dal vyhladiť ľudí, ktorí nosili okuliare, vlastnili náramkové hodinky alebo hovorili cudzím jazykom. Zakázal rádia, šperky, bicykle, peniaze.

Najšialenejší diktátori sveta

1. Kanibal ktorý, rivalov zaživa sťahoval z kože a jedol im mozgy. 2. Prezident, ktorého knihu ste museli prečítať aby Vám udelili vodičák. 3. Poloboh, ktorý prinútil večerné správy, aby začali scénou, ako zostupuje z oblakov.

Poklady čínskej medicíny

Čoraz viac ľudí sa obracia k východným smerom medicíny a rôznym alternatívam, prirodzenejším pre naše telo i ducha. Je dôležité poznať jej aktuálny stav a možnosti, ale taktiež aj jej vývoj a základy, na ktorých je postavená.

10 najlepších miest na život pre rok 2021 

Zohľadnil sa nočný život, reštaurácie a kultúrne zaujímavosti každého mesta, ako aj zmysel pre komunitu v meste, ktorý je po pandémii Covid-19 možno dôležitejší ako kedykoľvek predtým.

7 faktov o reinkarnácií a budhizme

Existuje 6 sfér, do ktorých sa môže bytosť znovuzrodiť. Šesť ríš, ktoré sú tiež rozdelené na čiastkové ríše, sú ríše bohov, polobohov, ľudí, zvierat, hladných duchov a pekiel.