INZERCIA: Ochranné rúška s filtrom MeWe
INZERCIA: Ochranné rúška s filtrom MeWe
Aktuálna mapa výskytu koronavírusu, počtu nakazených i vyliečených

Šport nie je len o štíhlosti, je v tom oveľa viac

Ťažké zdravotné problémy so štítnou žľazou a neprekonateľná obľuba sladkostí mi zmenili postavu – áno, aj ja milujem sladkosti. Necítila som sa dobre, nepáčila som sa sama sebe, a tak som začala na sebe pracovať. Pol roka som cvičila sama podľa časopisu, čo však nemalo výsledky podľa mojich predstáv. Oslovila som preto skvelú trénerku, ktorá… View Article

Ťažké zdravotné problémy so štítnou žľazou a neprekonateľná obľuba sladkostí mi zmenili postavu – áno, aj ja milujem sladkosti. Necítila som sa dobre, nepáčila som sa sama sebe, a tak som začala na sebe pracovať. Pol roka som cvičila sama podľa časopisu, čo však nemalo výsledky podľa mojich predstáv. Oslovila som preto skvelú trénerku, ktorá ma posunula za 2 roky do ďalšieho levelu v stravovaní a cvičení.

Spočiatku som cvičila preto, že som musela, a potom to prešlo do štádia, že som veľmi chcela. Absolvovala som potom ešte niekoľko súťaží, kde som síce nezvíťazila a ani sa neumiestnila na prvých priečkach, no na osobné víťazstvo nepotrebujete medailu a ani potlesk obecenstva – dôležité je byť víťazom sám pre seba.

 

Zuzana Švihlíková | (36) | Fitnes trénerka & odborník na výživu

Zuzana Švihlíková | (36) | Fitnes trénerka & odborník na výživu

 

Ja som však chcela od tohto športu oveľa viac. Chcela som tomu celému rozumieť a posúvať to ďalej, trénovať a pomáhať druhým, vedieť im poradiť v stravovaní – čo dnes aj robím a robiť naďalej chcem. Dnes ešte stále nie som so sebou spokojná. Nie však preto, že by som sa sama sebe nepáčila, ale preto, že sa chcem stále posúvať vpred. Naučila som sa mať rada svoje telo a samú seba. Viem, že cítiť sa skvelo je veľmi dôležité. Nie je podstatné, či máte 80 kg alebo 60 kg; ak to samozrejme neovplyvňuje vaše zdravie!!! Podstatné je cítiť sa zdravo, pohodlne, mať rád samého seba a svoje telo. Podstatné je robiť niečo pre seba, či už v strave, v cvičení alebo celkovom životnom štýle.

Všetko to začína nielen v zdravom, ale aj v správnom stravovacom režime. Ďalšia dôležitá vec je správne cvičenie, preto začnite najskôr s osobným trénerom. Podstatné je, že jedno bez druhého nemôžu existovať – strava a cvičenie.

Cítiť sa skvelo a byť spokojný so svojim telom je to dôležité. Nepotrebujete vyzerať ako všetci ostatní, a ani sa s nimi neporovnávajte, nemôžeme byť predsa všetci rovnakí. Buďte tým, kým chcete byť vy sami. Pozerajte sa na seba, svoje pokroky, ciele a urobte všetko pre to, aby ste cítili vlastnú spokojnosť. Ak to budete cítiť vy, ostatní to budú vidieť na vás.

Zuzana Švihlíková | (36) | Fitnes trénerka & odborník na výživu

Zuzana Švihlíková | (36) | Fitnes trénerka & odborník na výživu

Ak si myslíte, že šport slúži len na chudnutie, tak ste na veľkom omyle. V športe a v živote nejde len o štíhlosť. Ide hlavne o zdravie, vyrovnaný životný štýl, kondíciu a dobrý pocit. Vedeli ste napríklad o tom, že posilňovaním svalstva predchádzate osteoporóze, spomaľujete starnutie vašich buniek a rýchlejšie spaľujete tuky aj v odpočinkovom režime?! Začiatky nie sú v ničom jednoduché. No ak si vytvoríte návyk, tak nebudete chcieť prestať. Hovorí sa, že návyk sa vytvára, ak danú činnosť alebo aktivitu realizujete 21 dní za sebou. Tak to aspoň skúste, 21 nie je tak veľa.

 

Môj tip v oblasti športu:

Vyberte si minimálne 2-3x do týždňa posilňovaciu aktivitu a pridajte k tomu 2x do týždňa kardio alebo aerobnú činnosť ako beh, zumba alebo tanec.

 

Môj tip na skvelú a zdravú kávu:

KÁVA S KOKOSOVÝM OLEJOM – AKO NA TO?

– čerstvo pomletú kávu zalejeme 90°C vodou,
– do mixéru vylejeme kávu a pridáme lyžičku kokosového oleja (použite ten, ktorý nie je zbavený kokosovej chute!)
– mixujeme pár sekúnd.

Chuť tejto kávy s penou je na nezaplatenie. Proste ju musíte vyskúšať.

 

Zuzana Švihlíková | (36) | Fitnes trénerka & odborník na výživu

Zuzana Švihlíková | (36) | Fitnes trénerka & odborník na výživu