Ubytovanie ako v sci-fi – Hotel pod hladinou

Vydané 4. novembra 2016 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , ,

Svet sa v posledných rokoch doslova topí v množstve zaujímavých projektov, ktoré často pôsobia, akoby vyšli z dielne nejakého uleteného autora či fanúšika science-fiction. Tentoraz som objavil zaujímavú víziu hotela budúcnosti, ktorý ponúkne luxus pod vodou aj nad hladinou mora. Raj pre tých, čo milujú podmorský svet. Kto by ho nemal rád? Najmä ak pritom nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

Water Discus Hotel (Hotel vodný disk) ponúka ubytovanie pod vodou. Nič viac, nič menej. A prečo discus (disk)? Hotel pozostáva z dvoch hlavných diskov a niekoľkých vedľajších. Predstavuje netradičnú oázu pokoja, kde môžete aktívne tráviť voľný čas a pritom zažiť extrémne dobrodružstvá na morskej hladine aj pod ňou.

Hotel pod vodou: Water Discus (foto: DOT Press)

Rezidenčný disk umiestnený pod vodou ponúka ubytovanie v luxusne vybavených izbách, zatiaľ čo disk nad vodou je určený na zábavu a na voľnočasové aktivity. Spoločne ponúkajú možnosť objaviť krásu oceánu, čaro koralových útesov, ale tiež možnosť vychutnať príjemné teplé podnebie a nádherný výhľad na nekonečnú vodnú plochu. Obe časti hotela Water Discus sú ukotvené na piatich pevných nohách. V mohutnej centrálnej nohe, spájajúcej stred hornej a podmorskej časti oboch diskov, sa nachádzajú výťahy a schodisko.

Základnou devízou komplexu Water Discus je prostredie, ktoré charakterizuje tropické počasie a farebný podmorský svet so žiarivými koralovými útesmi.

Hotel pod vodou: Water Discus (foto: DOT Press)

V podmorskom disku ponorenom 10 metrov pod vodou sa nachádza 22 hotelových izieb a bar. Každá izba je vybavená veľkými oknami s úchvatným výhľadom na podmorský svet a život na útese. Hostia môžu v izbách ovládať špeciálne osvetlenie a sledovať priestor okolo svojej izby, prípadne ovládať miniatúrne podmorské vozidlá a pozrieť si bližšie rôzne prírodné javy či malé morské tvory obývajúce útes pomocou makrofotografie. Izby sú zvukotesné a zaujímavou novinkou sú netradičné závesy v rôznych odtieňoch s rozličnou úrovňou transparentnosti. Súkromie je tak skvele zabezpečené.

Hlavný horný disk sa nachádza približne päť metrov nad morskou hladinou a jeho priľahlé satelity ponúkajú vymoženosti ako skvele vybavené wellness, reštaurácie, špeciálny voľný priestor a multifunkčnú halu. Oblasť pod vodou okolo areálu, vrátane potápačských aktivít, bude možné sledovať na monitoroch zavesených na stenách haly. Takto sa môžu všetci obyvatelia zúčastniť na rôznych aktivitách bez toho, aby sa fyzicky zapojili do činností pod vodou. Na hornej palube sú okrem toho bazény s morskou vodou a exotická záhrada, ktorá núka návštevníkom dokonalý relax zelenej oázy na mori.

Hlavným podnetom pre návštevu hotela Water Discus je chuť zažiť pobyt v netradičnom a novom prostredí. Navyše si tak možno splníte sen o preskúmaní podmorského sveta bez toho, aby ste vstali z pohodlného kresla. Väčšina obyvateľov komplexu však určite dá prednosť tradičnému potápaniu v spoločnosti pestrofarebných rýb a morských sasaniek, podmorským útesom a skalám rozžiareným slnečným svetlom. Pre fanúšikov vodných športov je k dispozícii vodné lyžovanie či jazda na vodných skútroch.

Hotel pod vodou: Water Discus (foto: DOT Press)

Mnohí z čitateľov určite premýšľajú nad tým, aké by to asi bolo, žiť pod vodou. Bezpečnosť bola hlavnou prioritou dizajnérov a inžinierov pri realizácii projektu. Prvoradým cieľom bolo zabezpečiť, aby sa hostia cítili v bezpečí, a to jednak vnútri komplexu, jednak vonku počas potápania. Water Discus bol navrhnutý tak, aby bola zaistená bezpečnosť v každom prípade, dokonca aj za nepriaznivých poveternostných podmienok. Komplex by mal podľa tvorcov odolať aj vlnám cunami.

Water Discus v číslach:

• Priemer disku nad vodou: 30 metrov

• Výška disku pod vodou: 6 metrov

• Priemer disku pod vodou: 50 metrov

• Maximálny priemer oblastí disku nad vodou, ktoré sa využívajú (aj so satelitmi): 75 metrov

• Výška disku nad vodou: 12 metrov

• Priemer stredovej tuby: 9 metrov