Takto budú vyzerať nové Mlynské nivy, budú architektonickým skvostom

Bratislavská štvrť, ktorá bola známa bezdomovcami a katastrofálnymi cestami, sa mení na úžasnú novú lokalitu.

MAGIC TRAVEL, VisitMaldives.sk

Bratislavská štvrť, ktorá bola známa bezdomovcami a katastrofálnymi cestami, sa mení na úžasnú novú lokalitu.

Ak dnes Bratislavčanovi poviete o autobusovej stanici a Mlynských nivách, povzdychne si a dodá zopár slov o tom, aká je dnes v tejto mestskej štvrti zlá situácia. Stará autobusová stanica sa definitívne stala minulosťou, ustúpila nielen plánovanej novej stanici, ale celkovej revitalizácii lokality.

Nové Nivy, ako novú štvrť nazýva developer, budú výkladnou skriňou hlavného mesta a praktickým dôkazom, že aj slovenské mestá môžu byť moderné, inteligentne navrhnuté a pripravené spĺňať vysoké nároky obyvateľov i turistov.

Momentálne sú Nivy prejazdné iba čiastočne, v každom smere ostal jediný pruh, ktorý je spoločný pre osobnú i verejnú dopravu. Náročné to majú aj chodci, ktorí musia akceptovať dočasné obmedzenia a prekážky na chodníkoch, napríklad na Svätoplukovej ulici. Naopak pozitívnou správou je sprístupnenie nového chodníka pri budove Twin City Tower.

Sú to obmedzenia, ktoré budú trvať jeden rok. Čoskoro sa úplne uzatvorí prejazd cez ulicu Mlynské nivy, po pol roku, teda niekedy v auguste 2019, bude cesta sprístupnená pre vozidlá mestskej hromadnej dopravy.

Po všetkých útrapách bude mať Bratislava úplne novú štvrť s prvým podzemným kruhovým objazdom na Slovensku, nákupným centrom s podzemnou autobusovou stanicou v štýle metra, obrovskými zelenými plochami a úplne novou infraštruktúrou. Ako uvádza developer, celkovo bude projekt Stanica Nivy stáť 345 miliónov Eur a je súčasťou širšieho zámeru viacerých projektov na území Nív aj Petržalky, ktorého investícia je vo výške 1 miliardy Eur.

Zdroj fotografií: novenivy.sk 

 

Volkswagen ARTEON

Čítajte aj ďalšie podobné články:

V Bratislave rastie takáto nezvyčajná stavba, bude mať 18 a 16 obytných podlaží

20. mája 2019

Našli ste si ráno zaprášené auto? Neutierajte ho, môžete poškodiť lak

26. apríla 2019

Koľko stojí 3-izbový byt v SKY PARKu od Penty, ktorý vyrastá v Bratislave? Pozrite sa dnu.

12. marca 2019

Slovan mal na debute na novom Národnom futbalovom štadióne nového silného partnera

3. marca 2019