Toto je najdrahšia socha králika na svete. Vydražili ju za viac ako 80 miliónov dolárov, čítajte viac

Jedinečná socha z ocele sa zapísala do histórie verejných dražieb.

Autor
Dátum zverejnenia 16. mája 2019
Obsahuje nasledovné témy , ,
MAGIC TRAVEL, VisitMaldives.sk

Socha s názvom Rabbit z roku 1986 zobrazuje nafukovacieho králika. Aukčný dom Christies spočiatku odhadoval, že sa socha predá za sumu niekde v rozpätí 50 až 70 miliónov amerických dolárov, výsledok aukcie sa však zapísal do histórie. Socha Rabbit sa nakoniec na aukcii v New Yorku predala za viac ako 81,2 milióna amerických dolárov, teda v prepočte 71,5 milióna eur, vďaka čomu sa jej tvorca Jeff Koons stal najdrahším draženým umelcom v histórii. Informovali o tom agentúry DPA a TASR.

Aukčný dom Christies na svojej webstránke uvádza, že celková cena sochy napokon dosiahla vrátane všetkých poplatkov a prémií finálnych 91 075 000 USD.

Socha nafukovacieho zajaca je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, má rozmery 104,1 x 48,3 x 30,5 cm a bola kúpená predajcom umenia Robertom E. Mnuchinom. Zaujímavosťou je, že sa jedná o syna ministra financií USA, Stevena Mnuchina.

Približne jeden meter vysoká socha z nerezovej ocele bola kúpená predajcom umenia Robertom E. Mnuchinom, ktorý je otcom ministra financií USA Stevena Mnuchina.

 

Volkswagen ARTEON

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Králi aukcií: Neuveriteľné, za čo sú ľudia ochotní platiť

10. júna 2019