Prvý vesmírny let Virgin Galactic prebehol úspešne, čo bude ďalej?

FANTASTICKÝ ÚSPECH. Spoločnosť Virgin Galactic, ktorá sa už dlhodobo snaží spraviť vesmírne lety komerčnými a relatívne dostupnými, v decembri zrealizovala prvý úspešný vesmírny let s vydareným pristátím. Jedná sa zlomový moment v histórii ľudstva, pretože robí vízie o súkromnej vesmírnej prepravy celkom reálnym.   Za celý projektom stojí Richard Branson, dnes už 68-ročný britský podnikateľ, miliardár […]

MAGIC TRAVEL, VisitMaldives.sk

FANTASTICKÝ ÚSPECH. Spoločnosť Virgin Galactic, ktorá sa už dlhodobo snaží spraviť vesmírne lety komerčnými a relatívne dostupnými, v decembri zrealizovala prvý úspešný vesmírny let s vydareným pristátím. Jedná sa zlomový moment v histórii ľudstva, pretože robí vízie o súkromnej vesmírnej prepravy celkom reálnym.

 

Za celý projektom stojí Richard Branson, dnes už 68-ročný britský podnikateľ, miliardár a humanista. Jeho majetok sa odhaduje na takmer päť milárd amerických dolárov a spoločne s jeho firmami pod strechou značky Virgin dlhé roky investuje do súkromného vesmírneho programu. Jedná o obrovské peniaze, ktoré sa zrejme nikdy nevrátia.

 

Richard Branson počas prvého úspešného vesmírneho letu v decembri 2018

Branson vidí v tejto aktivite predovšetkým pokrok celého ľudstva a nebojí sa snívať vo veľkom. Bransom pritom tvrdí, že súkromné spoločnosti sú schopné realizovať vesmírnu dopravu za zlomok ceny, ktorú by potrebovala NASA a vládne organizácie.

Snívať sa oplatilo. Keď Branson ešte koncom novembra 2018 pre CNN tvrdil, že do konca roka zrealizuje prvý úspešný let do vesmíru a späť, mnohí o tomto cieli pochybovali. Plán sa ale vydaril a vesmírna loď SpaceShipTwo dňa 13. decembra 2018 splnila svoju misiu.

 

V nadväznosti na úspešný vesmírny let spoločnosť Virgin Galactic zverejnila emotívne video, ktoré tento úspech zachytáva a pridáva komentár samotného Bransona, ktorý je poňatý ako list ďalším generáciám.

  

Richard Branson tvrdí, že do šiestich mesiacov poletí do vesmíru on sám.

Odhaduje sa, že keď sa pilotované lety do vesmíru dostanú do komerčnej ponuky, bude jeden takýto výlet stáť 250-tisíc amerických dolárov. Pre porovnanie, prvý vesmírny turista Denis Tito, ktorý letel do vesmíru 28. apríla 2001 z kazašského kozmodrómu Bajkonur na palube ruskej kozmickej lode Sojuz, zaplatil za svoju cestu až 20 miliónov dolárov.

 

 

Volkswagen ARTEON

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Renault zašiel poriadne ďaleko, preto nový Mégane R.S. Trophy-R prekvapí svojou technikou

15. júla 2019

Bentley oslavuje 100. výročie svojho vzniku pompéznym konceptom s výkonom až 1 340 koní

12. júla 2019

Modernizovaný Volkswagen Passat vstupuje na náš trh a spoznáva slovenské ceny

11. júla 2019

Lee Iacocca zomrel vo veku 94 rokov

V čom bol Lee Iacocca výnimočný a aký bol jeho príbeh?

11. júla 2019

Prvý sériový elektromobil od Mini je realitou. Cooper SE má veľmi slušný výkon, dynamiku i dojazd

10. júla 2019