Prenajímať alebo kupovať? Otázky a odpovede o prenájme áut.

„Myslieť moderne znamená hľadať inovatívne riešenia. MaxiRent to spĺňa dokonale“.   Ak sa rozhodujete pri podnikaní alebo v súkromnom živote medzi voľbou vlastného vozového parku a leasingom alebo uvažujete nad prenájmom vozidiel, čítajte náš redakčný rozhovor ďalej.   Dnes už v podstate každá firma skôr či neskôr rieši otázku vozového parku. Na čo všetko treba pri rozhodovaní… Prečítať celé
Vydané 15. mája 2017 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

CEO AVIS Slovensko | Bratislava, Slovensko

Dnes už v podstate každá firma skôr či neskôr rieši otázku vozového parku. Na čo všetko treba pri rozhodovaní myslieť?

Prvým dôležitým krokom je nájsť odpoveď na otázku, koľko vozidiel daná firma potrebuje na pokrytie aktuálnych potrieb. Veľkosť flotily je potrebné nastaviť optimálne v súlade so stratégiou rozvoja spoločnosti.

INZERCIA

16,17_Large range of fleet

Ako zvoliť správnu veľkosť vozového parku v dnešnej dobe, keď istoty v rámci podnikania neexistujú?

Našim zákazníkom odporúčame pripravovať stratégie a plánovanie vozového parku tak, aby dokázali flexibilne a pomerne rýchlo reagovať na svoj rast a narastajúci dopyt zo strany zákazníka, čo môže byť často pomerne náročné odhadnúť. Mať nafúknutý vozový park nie je práve dvakrát efektívne.

Povedzme, že už máme základnú predstavu o tom, koľko a akých vozidiel. Ako by malo vyzerať naše rozmýšľanie ďalej?

Firmy by si v procese rozhodovania mali uvedomiť, že ich hlavná obchodná činnosť je iná, ako starať sa o vozidlá. Väčšina firiem, samozrejme, na svoje podnikanie vozidlá potrebuje. Efektívne riešenie je prenechať správu vozidiel poskytovateľom služieb mobility.

Čo sa podľa Vášho názoru väčšmi oplatí, autá kúpiť alebo prenajať? Čo je z pohľadu efektívnosti nákladov pre firmy dnes výhodnejšie?

Každá firma s ambíciou rásť potrebuje na svoj ďalší rozvoj voľné finančné prostriedky. Vlastníctvo sa dnes stáva príliš drahým a neekonomickým. Kúpa je náročný proces nielen z pohľadu výberu vhodného vozidla a jeho konfigurácie, ale aj z pohľadu financií a účtovníctva firmy – vo väčšine prípadov je kúpa a vlastnenie áut menej výhodné oproti alternatívnym možnostiam.

Ako v praxi premýšľajú firmy? Kde dochádza k najčastejším zlyhaniam, problémom či zlým rozhodnutiam?

Dôležité je vedieť, koľko a akých vozidiel firma potrebuje, odhadnúť obdobie, kedy ich bude potrebovať, a tiež správne predpokladať, koľko kilometrov na danom vozidle firma najazdí. V neposlednom rade dodržiavať platobnú disciplínu. Ak vozidlo kúpite, flexibilitu strácate. Máte vozový park a plno práce a starostí s jeho správou, čo firmu zaťažuje aj z pohľadu ľudských zdrojov.

16,17_AVIS_CAR_PARK_WiFI_IN_CAR_01854

Aké je optimálne riešenie pre súkromnú osobu a aké pre podnikateľov?

Jednoznačne odporučiť konkrétny produkt nie je správne. Požiadavky konkrétneho zákazníka treba vyhodnocovať individuálne. Z môjho pohľadu aktuálnym trendsetterom a veľmi zaujímavým produktom je MaxiRent od spoločnosti AVIS a AVIS Van Rental. Ide o moderný produkt, ktorým v AVISe reagujeme na neuspokojený dopyt zo strany zákazníkov.

MaxiRent  je moderný nástroj riadenia vozového parku určený pre firmy akejkoľvek veľkosti, živnostníkov či súkromné osoby. Hlavnou devízou tohto produktu je flexibilita, ktorú ponúka za podmienok cenovo priaznivo nastavených v prospech zákazníka. Zákazník sa zaväzuje k 12-mesačnému prenájmu s vopred stanovenými službami a pevne stanovenou cenou. Dôležitým prvkom MaxiRentu je aj fakt, že ponúka iba nové vozidlá, kde sa tým pádom zákazník vyhýba potencionálnym technickým problémom. Dôležitým faktorom pri rozhodovaní zákazníkov pre tento produkt je, že vozidlo od nás dostávajú na dočasné užívanie ihneď, bez čakania a za zvýhodnenú MaxiRent splátku, kým im nebude dodané ich nové vozidlo.

Čo všetko je zahrnuté v mesačnej splátke?

Vo výške mesačnej splátky sú zohľadnené všetky bežné služby, menovite zaplatenie registračného poplatku, zákonné i havarijné poistenie, celoročná diaľničná známka platná v SR, sezónne prezutie pneumatík a ich uskladnenie, cestná daň a iné.

Krátka viazanosť, nízke splátky, nové autá. Tento produkt musia mať zákazníci v obľube. Viete nám prezradiť nejakého referenčného zákazníka?

Dnešný zákazník je veľmi náročný. Myslieť moderne znamená hľadať inovatívne riešenia. MaxiRent to spĺňa dokonale. Aeromobil je slovenské želiezko v ohni, čo sa týka globálnej startupovskej komunity, a využíva program MaxiRent na zabezpečenie potreby vozového parku.