Koľko stojí 3-izbový byt v SKY PARKu od Penty, ktorý vyrastá v Bratislave? Pozrite sa dnu.

Pozrite sa s nami na okolie a dovnútra rezidenčných veží, ktoré práve vyrastajú v Bratislave v blízkosti nákupného centra Eurovea a autobusovej stanice.   SKY PARK by Zaha Hadid je stavebný projekt Penta Investments a snaží sa zadefinovať nový vyšší štandard bývania v hlavnom meste. Obytné domy s kanceláriami a obchodnými priestormi budú nositeľmi výrazného… Prečítať celé
Vydané 12. marca 2019 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

SKY PARK by Zaha Hadid je stavebný projekt Penta Investments a snaží sa zadefinovať nový vyšší štandard bývania v hlavnom meste. Obytné domy s kanceláriami a obchodnými priestormi budú nositeľmi výrazného rukopisu štúdia Zaha Hadid Architects, predstavia mesto z úplne nového uhla pohľadu a budú súčasťou nového centra Bratislavy, ktorého priestor bude žiť vďaka blízkosti novej autobusovej stanice a dvoch nákupno-obchodných centier.

INZERCIA

SKY PARK by Zaha Hadid (zdroj: Penta Investments)

Zaujímavosťou je, že hoci projekt tvorí dovedna šesť budov (z toho štyri rezidenčné), momentálne sú vo výstavbe tri a celková zabratá plocha bude priam minimalistická. Priestor okolo budov bude tvoriť zeleň a park s rozlohou až 30-tisíc štvorcových metrov.

Rezidenčné veže s 30 poschodiami obsahujú 700 bytových jednotiek, pričom na horných poschodiach sa nachádza to najlepšie: 27. a 28. poschodie s Panoramatic Colletion a 29. poschodie s Penthouse Collection. Prémiové penthousy majú výmeru až 260 m2, za cenovo dostupnejšie Panoramatic Collection ponúknu od 45 do 160 m2. K 700 bytom je priradených 1 100 parkovacích miest v podzemí. Pri 4-izbových bytoch je štandardom panoramatický výhľad na tri svetové strany.

Ceny bytov významne prevyšujú cenový priemer nehnuteľností v hlavnom meste Za 3-izbový byt s výmerou 75 m2 si Penta pýta 345 000 €, za 3-izbový s výmerou 83 m2 až 399 600 €. Okrem týchto dvoch bytových jednotiek už nie sú k dispozícii žiadne ďalšie – všetky sú k dnešmému dňu vypredané.

SKY PARK by Zaha Hadid (zdroj: Penta Investments)

Prvá fáza projektu sa dokončí koncom tohto roka a otvorí prvé tri rezidenčné veže. Nasledovať bude výstavba a dokončenie štvrtej a ďalších dvoch obchodných budov Sky Park Offices s prenajímateľnou plochou viac ako 55-tisíc m2 (prvá z nich sa už stavia). Rozostavaná kancelárska budova obsahuje aj viac ako 1200 m2 určených pre drobné obchodné prevádzky a takmer 500 parkovacích miest. Autorom tejto budovy je nemecký architektonický ateliér Vietzke & Borstelmann Architekten a generálnym projektantom GFI. Jej stavba by mala byť dokončená v prvej polovici roka 2020. Od štúdia Zaha Hadid

Fenomén

6 dôvodov, prečo zmenila televízia svet

• Televízia od svojho vzniku zohrala nepopierateľnú úlohu v zmene spoločnosti a postupom času sa stala jedným z najvýznamnejších médií vôbec. Jej vplyv sa dotkol takmer každej oblasti ľudského života a ovplyvnil spôsob, ako vnímame svet okolo nás.
  • Televízory sa tak stali základným zariadením domácnosti a dnes sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.