Poctivý zvuk z americkej dielne

Vinylové platne, drevo, veľké debny a robustné reproduktory. Takto vyzerajú základné predpoklady pre kvalitný gramofónový systém, po ktorom je, zdá sa, čoraz väčší dopyt.   Značka Symbol Audio sa nemôže pýšiť popularitou ako JBL, Bang & Olufsen alebo Harman Kardon, avšak renomé produktov s logom tohto výrobcu v žiadnom prípade za ostatnými uvedenými nezaostáva. Práve… Prečítať celé
Vydané 28. júna 2018 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

Značka Symbol Audio sa nemôže pýšiť popularitou ako JBL, Bang & Olufsen alebo Harman Kardon, avšak renomé produktov s logom tohto výrobcu v žiadnom prípade za ostatnými uvedenými nezaostáva. Práve naopak, tento výrobca venuje všetku svoju pozornosť a aj finančné prostriedky na to, aby ponúkal rastúcemu trhu kvalitné gramofónové riešenia.

Jedným z novších produktov značky Symbol Audio je Modern Record Console, elegantná centrála s klasickým dizajnom a vyspelým technickým ústrojenstvom, ktoré sa nevyhýba ani reprodukcii hudby z digitálneho zdroja.

Symbol Audio Modern Record Console (2)

Dielňa v americkom New Yorku, v ktorej sa gramofóny vyrábajú ručne, využila pri modeli Modern Record Console solídne orechové drevo, matné tvrdé plasty, hliník a nápadné oceľové skrutky, ktoré dotvárajú charakter tohto hudobného skvostu. V štýle all-in-one konzolového hi-fi z 50. rokov minulého storočia je spracovaná aj centrálna časť konzoly, ktorá obsiahla vizuálne atraktívne elektrónky, ručičkové ukazovatele aktuálneho vyťaženia reproduktorov a zopár otočných voličov k tomu. To všetko tvorí celok, ktorý funkčne i esteticky ocení každý fanúšik dôslednej remeselnej práce a kvalitného zvuku.

Symbol Audio Modern Record Console (3)

Konzola obsahuje dva 6,5-palcové reproduktory, obidva majú za úlohu reprodukovať plné spektrum zvukov. Sú podporované vlastným zosilňovačom a jeden ďalší má aj vstavaný subwoofer.

V súlade s modernými technológiami a návykmi aj náročných poslucháčov je Modern Record Console vybavený aj štandardnými káblovými konektormi a bezdrôtovým spojením Wi-Fi. Prehrávať hudbu teda tento audiosystém dokáže aj z digitálneho zdroja, napríklad telefónu alebo tabletu.