Peugeot 508 SW – Francúzska predstava luxusného kombi

Nový Peugeot 508 SW je plný ambícií stať sa typickým predstaviteľom segmentu D s nadštandardnou mierou komfortu, bezpečnosti a techniky. Variant SW má ambície možno ešte trocha vyššie a svoje klady zdôrazňuje pri každom osobnom kontakte.   Peugeot 508 sedan a SW sú pre automobilku veľmi významné projekty. Verejnosti odkazujú, že aj Francúzi majú záujem […]

Autor
Dátum zverejnenia 6. mája 2015
Obsahuje nasledovné témy , , ,

Erik Stríž
Redakcia United Life Online
Bratislava, Slovensko

Nový Peugeot 508 SW je plný ambícií stať sa typickým predstaviteľom segmentu D s nadštandardnou mierou komfortu, bezpečnosti a techniky. Variant SW má ambície možno ešte trocha vyššie a svoje klady zdôrazňuje pri každom osobnom kontakte.

 

Peugeot 508 sedan a SW sú pre automobilku veľmi významné projekty. Verejnosti odkazujú, že aj Francúzi majú záujem o zákazníkov doteraz uprednostňujúcich nemecké prémiové automobily, okrem toho nová 508 predstavuje víziu dizajnu kompletného modelového portfólia v blízkej budúcnosti. Variant SW, ktorý nemož­no označiť inak ako skvostný, môžeme pokojne považovať za veľmi reálnu hrozbu aj pre BMW, Audi a Mercedes-Benz. Kde sa v Peugeote berie toľko odvahy?

Peugeot 508 SW je už na prvý pohľad majestátny automobil, ktorý svoju vyspelosť dokazuje v prvom rade prepracovaným dizajnom. Tomu venovala automobilka veľkú pozornosť, pretože práve on má potenciál osloviť aj ľudí, ktorí doteraz pred francúzskymi automobilmi skôr uhýbali pohľadom. Do očí udiera prepracovaný dizajn predných svetlometov, atraktívny profil, ladné krivky karosérie a rozumné množstvo použitých chrómových doplnkov, ktoré dotvárajú prémiový charakter vozidla.

 

peugeot-508-sw-big-40214

Nový model 508 (sedan aj SW) sa bude môcť pýšiť vyspelou technikou, ktorou automobilka potvrdzuje záujem o vstup do prémiovej kategórie. Záujem technicky zdatnejšej verejnosti je orientovaný predovšetkým na efektívne pohonné jednotky vyhovujúce norme Euro 6, parkovaciu kameru napojenú na veľký dotykový displej na stredovej konzole v interiéri a tiež funkciu sledovania mŕtveho uhla. Práve takéto detaily sú to, čo tvorí rozdiel medzi štandardným a skutočne dobrým autom.

Inovácie vonkajšej podoby automobilu sú zreteľné na prvý pohľad a zaregistruje ich aj menej skúsené oko, avšak stále sa drží pred pár rokmi zavedeného veľkého rebrandingu značky a jej modelov. Nové sú predné i zadné svetlá (vpredu už aj s kompletnou LED technikou), maska chladiča s logom automobilky uprostred, vodorovnejšia predná kapota, mierne sa zmenili aj nárazníky. Skrátka, model 508 prešiel významnými zmenami, ale naďalej si udržiava svoj pravý charakter. Identifikácia značky je takisto stále bezproblé­ mová a s inými automobilmi si Peugeot určite nespletiete.

 

Interiér novinky, ktorá sa v septembri dostala k prvým majiteľom, veľmi zreteľ­ ne dáva najavo, koho chce automobilka zaujať. Nemci majú vážnu konkurenciu, pretože interiér Peugeotu je na veľmi vysokej úrovni a platí to nielen pre po­ Nové automobily New Cars 19 užité materiály a lícovanie jednotlivých prvkov, ale aj o technologickú výbavu a celkovú ergonómiu šoférovania. V modeli 508 automobilka neuplatnila koncept i-Cockpit, ktorý úspešne používa v menších automobiloch z dôvodu šetrenia priestoru, pretože tu ho je dostatok. Zaujme robustný stredový tunel a celá konzola uprostred, ktorá je po novom nositeľom až 7-palcového dotykového displeja. Rozmerná lakťová opierka celkom tradične ukrýva veľký ukladací priestor a pred ňou našli svoje miesto ovlá­ dače na čele s vysokou rýchlostnou pákou. V tomto detaile ide Peugeot proti trendu minimalizácie. Prevodovka bude v základe 6-stupňová manuálna, vo vyššej výbave nachádzame 6-stupňový automat EAT6.

 

508SW_1404STYP001_1280x445

 

Pred volantom nachádzame klasické ručičkové ukazovatele v elegantnom dizajne a medzi nimi farebný displej informujúci o stave vozidla, aktuálnej jazde a poskytujúci základné navigačné pokyny. Do sveta prémiovosti a zvýšeného komfortu sa automobily posúvajú vďaka pokrokovej výbave za príplatok. V prípade Peugeotu 508 ide o funkcie ako bezkľúčové nastupovanie a štartu, 4-zónová automatická klimatizácia, natáčacie Full LED svetlomety, automatická parkovacia brzda či vyspelý multimediálny, komunikačný a servisný systém v palubnom počítači.

 

V ponuke predajcov sa objavia benzínové a naftové pohonné jednotky. Pozornosť si získava najmä Euro 6 benzínový motor 1.6 THP 165 S & S s výkonom 165 konských síl a 2-litrový BlueHDi 150 BVM6 na naftu, ako aj silnejší variant BlueHDi 180 s automatickou prevodovkou EAT6.

 

 

Erik Stríž

INZERCIA: Peugeot Jesenné výhody

BMW predstavuje úplnú novinku. Rad 2 v štýlovom balení Gran Coupé má primárne predný pohon

Nová dvojka prichádza sprvoti ako štýlové 4-dverové kupé.

16. októbra 2019

Najrýchlejší sériový sedan na svete dostal exkluzívne doplnky. Toto je vylepšený Flying Spur

Luxusný Flying Spur dostal exkluzívny paket Blackline.

14. októbra 2019

Seriál o Číne

Predstihne Čína v umelej inteligencii USA?

Na základe sledovania informácií, ktoré sa na nás valia zo všetkých strán by sa mohlo zdať, že Čína nás všetkých čoskoro prevalcuje svojou inovačnou aktivitou. To isté sa týka aj vnímania jej pokroku v umelej inteligencii.

11. októbra 2019

Už vieme, ako bude nový Volkswagen Golf s poradovým číslom osem vyzerať a kedy príde

Príchod jednej z najväčších noviniek tohto roku je na spadnutie.

11. októbra 2019

Sila jednoduchého gesta

Tento šéf ročne napíše 9200 narodeninových pohľadníc, vysvetľuje význam vďačnosti

Sheldon Yellen je CEO stavebnej spoločnosti BELFOR Holdings, Inc. a každý rok napíše ručné narodeninové blahoželania všetkým vyše 9-tisíc zamestnancom.

10. októbra 2019

Zrod legendy v priamom prenose

Pompézne Gran Coupé od BMW prichádza vo vrcholnej verzii M8. Má sa AMG GT 63 S čoho báť?

Posledný dielik skladačky menom 8 je realitou.

9. októbra 2019

Revolučná Corvette prišla o strechu. Vyše 500-koňový osemvalec ale naďalej ostáva

Corvetta prvýkrát s plechovou sťahovacou strechou.

8. októbra 2019

Bublina alebo Boom?

Šialené tempo: Iba dvojročný startup BIRD má dnes hodnotu 2,5 miliardy

Je mimoriadny rast hodnoty „kolobežkových firiem“ postavený na stabilných základoch?

7. októbra 2019

Na predaj výhradne spolu

Aston Martin a Zagato na počesť 60-ročnej spolupráce prinášajú dve špecialitky za 6 miliónov libier

Oba modely vzniknú v obmedzenom počte, na predaj budú výhradne spolu.

5. októbra 2019

Nové 625-koňové super-SUV-čka od BMW dajú stovku za 3,8 sekundy. Privítajte X5 M a X6 M

Hneď v úvode spoznávame aj silnejšie vyhotovenia pod názvom Competition.

2. októbra 2019

Fantastický 5-valec žije ďalej! Ikonický motor s výkonom až 400 koní získalo nové Audi RS Q3

RS Q3 prichádza na scénu v dvoch karosárskych verziách.

30. septembra 2019

Horúca správa!

Oficiálne zastúpenie značky Tesla na Slovensku? Elon Musk dúfa, že už budúci rok!

CEO Tesly má v pláne vzdať poctu slávnemu vynálezcovi akým bol Nikola Tesla.

24. septembra 2019

Najkrajšie sci-fi tohto roka

Ad Astra je úchvatný filmový zážitok, nevyhol sa však rozporom

Ako by asi vyzeral Strom života (2011), ak by bol vesmírnym sci-fi? Práve takto – ako Ad Astra.

24. septembra 2019

Dal 97% majetku na charitu

Barron Hilton zomrel vo veku 91 rokov. Prečítajte si jeho príbeh.

Sieť luxusných hotelov nezaložil, ale vybudoval z nich svetový fenomén. Bol známy aj pre svoju filantropickú činnosť.

23. septembra 2019

Funkcia priateľstva podľa Jana Wericha: Násobenie, delenie a dôvera

Jan Werich v televíznom zázname hovorí o význame a podstate skutočného priateľstva, ktoré každý z nás tak nevyhnutne potrebuje k naplnenému životu.

20. septembra 2019

TECHNOLÓGIE A ENVIRO

Ťažba kryptomien údajne vyprodukuje 800 ton CO2 ročne. Ako je to možné?

Príde vám to ako hlúpy hon na oxid uhličitý? V skutočnosti je ale aj obyčajné využívanie počítačových programov naviazané na produkciu škodlivých plynov, hoci nie úplne priamo. Čítajte o tejto téme viac.

20. septembra 2019

Fotogaléria

Každá mala garsónka má obrovský potenciál, pozrite si príklady zo sveta

Aj malé garsónky môžu byť pekným miestom na život, stačí do nich investovať trocha času, peňazí a citu.

19. septembra 2019

Jeden mobil na celý život: Etická výroba sa stáva novým trendom

Mali by sme skončiť s konzumným spôsobom života a začať si elektroniku viac vážiť? Určite áno, ale nevieme, či je toto tá správna cesta…

18. septembra 2019

Seriál o Číne

Ako funguje online marketing v Číne, ktorá má zakázaný Google, Twitter, Facebook, Youtube, Instagram aj WhatsApp?

Pre online marketérov na Slovensku je komunikovanie s cieľovými skupinami prostredníctvom sociálnych sietí Facebook, Instagram a Twitter každodennou rutinou. Ich život sa nezaobíde ani bez nahrávania zaujímavého obsahu na Youtube. Integrálnu úlohu v ich práci má vyhľadávanie a plánovanie kľúčových slov, optimalizácia obsahu pre vyhľadávače, tzv. „SEO“ a manažovanie reklamných kampaní cez Google Ads.

17. septembra 2019

Toto sú najúchvatnejšie automobilové novinky z tohtoročného autosalónu vo Frankfurte

Super-rýchla imidžovka, kabriolety od Ferrari, najrýchlejšie auto planéty či limitovaný Hyundai.

16. septembra 2019

Cestuj po svete

Island bez cestovky: 3000 km roadtrip autom po magickom ostrove s polárnou žiarou nad hlavou

Krajina, ktorú mnohí bez zaváhania označia ako najkrajšiu v Európe. Plná dychberúcich scenérií, kde si užijete pohľady ako z iného sveta, drsnú, ale magickú severskú prírodu, pozorovanie veľrýb a ak máte kúsok šťastia, tak aj polárnu žiaru. Reč je o Islande – krajine ohňa a ľadu. Inšpirujte sa našou 3000 km cestou okolo celého ostrova a zistite, ako si na Islande užiť poriadny výlet aj bez cestovky.

16. septembra 2019