Nová generácia protéz bude používať titán z 3D tlače, výsledok vyzerá skvelo

Strata končatiny je pre človeka enormnou záťažou nielen na jeho fyzický stav, ale aj psychickú kondíciu. Našťastie, dnes už spoločnosť ľudí s hendikepmi nediskrimituje tak ako v minulosti a moderné technológie umožňujú, aby sa takéto znevýhodnenia kompenzovali takmer dokonale. O mnohých ľuďoch dokonca vôbec netušíme, že nosia protézu nohy, pretože to na prvý pohľad nie […]

MAGIC TRAVEL, VisitMaldives.sk

Strata končatiny je pre človeka enormnou záťažou nielen na jeho fyzický stav, ale aj psychickú kondíciu. Našťastie, dnes už spoločnosť ľudí s hendikepmi nediskrimituje tak ako v minulosti a moderné technológie umožňujú, aby sa takéto znevýhodnenia kompenzovali takmer dokonale. O mnohých ľuďoch dokonca vôbec netušíme, že nosia protézu nohy, pretože to na prvý pohľad nie je možné spozorovať.

Dnes sú protézy spodných končatín drahé a delia sa podľa kvality a funkčnosti. Tie najdrahšie a najfunkčnejšie dokážu s vysokou precíznosťou alternovať zdravú nohu a umožňujú svojmu majiteľovi celkom plnohodnotný život bez toho, aby si ktokoľvek v jeho okolí všimol niečo atypické na chôdzi či na behu. Súčasné protézy sa snažia čo najviac podobať zdravej nohe, ale nie každý má záujem svoj hendikep skrývať.

Pre tých, ktorí sa neboja „pochváliť“, je určená nová generácia protéz vyrobených pomocou 3D tlače z titánu. Titán je ľahký, extrémne pevný, nepodlieha korózii. Práve tieto vlastnosti z neho robia takmer ideálny materiál pre použitie v zdravotníctve a najnovšie aj pri výrobe týchto supermoderných protéz. Titánová polygónová štruktúra je iba konštrukciou, na ktorú je potrebné pripojiť pohyblivé prvky.

mtqzmtc5nde0ntywmtiynzm0jpg

mtqzmtc5nde0ntywmjuzoda1jpg

mtqzmtc5nde0ntywnduwndezjpg

mtqzmtc5nde0ntywmtg4mjcwjpg

 

 

 

 

Volkswagen ARTEON

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Ako ovplyvnili najväčšie konflikty ľudstva rast populácie?

18. júla 2019

Ceny nabíjania na Tesla Supercharger sú vyššie ako ceny za tankovanie palív. Je tu však veľké ALE

16. júla 2019

Renault zašiel poriadne ďaleko, preto nový Mégane R.S. Trophy-R prekvapí svojou technikou

15. júla 2019

Bentley oslavuje 100. výročie svojho vzniku pompéznym konceptom s výkonom až 1 340 koní

12. júla 2019

Modernizovaný Volkswagen Passat vstupuje na náš trh a spoznáva slovenské ceny

11. júla 2019