Najväčší ťahák bratislavského autosalóna je Project One naživo

Vo svojej podstate je to monopost F1, ktorý môžete jazdiť na štandardných cestách. Hyperšportový automobil Mercedes-AMG Project ONEje aktuálnym hlavným ťahákom celého bratislavského autosalóna a my sme si nenechali ujsť príležitosť vidieť ho naživo.   Vlastnosti modelu Project One, ktorý sa v Bratislave ukázal v rámci svojej slovenskej premiéry, má priam závratné technické parametre a… Prečítať celé
Vydané 24. apríla 2018 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , ,

Multibrand, s.r.o. | Bratislava, Slovensko

Vlastnosti modelu Project One, ktorý sa v Bratislave ukázal v rámci svojej slovenskej premiéry, má priam závratné technické parametre a vlastnosti. Veď posúďte sami:

• má dovedna 5 motorov, z toho 4 elektrické;
• hlavný motor z monopostu F1 na voľnobehu točí až 2000 otáčok za minútu;
• maximálny výkon dosahuje pri až 11 000 otáčkach za minútu;
• termálna účinnosť dosahuje mimoriadnych 43 percent;
• zdvihovým objem benzínového motora je 1,6 litra, na kolesá posiela výkon 723 konských síl;
• len samotné turbo poháňa vlastný elektromotor s výkonom 109 koní;

Project One je odvážne a technicky špičkové vozidlo, ktorého cena sa už dnes uvádza v miliónoch. Presne 2,25 milióna eur za jeden kus je čiastka, ktorá prekvapuje aj v prípade, že je pod kapotou motor, ktorý v roku 2015 doviedol Lewisa Hamiltona na piedestál víťaza. Mimochodom, práve tento slávny pretekár vo Frankfurte doviedol nový automobil pred fotoaparáty novinárov.

INZERCIA
6

Na Project ONE je atypické všetko: vrátane systému otvárania dverí.

unnamed

Jeden benzínový a štyri ďalšie elektrické motory ponúkajú mimoriadny výkon a extrémnu celkovú termálnu účinnosť. Aj tento model je predstaviteľom technológie EQ Power od Mercedesu.

POSTREH: Namiesto kovového loga automobilky obyčajná nálepka? Dúfame, že k zákazníkom sa dostanú kusy so skutočným kovovým emblémom!

11

Vysoko funkčný a na športový zážitok zameraný interiér výrazne vybočuje zo štandardov, ktoré sú nám blízke. Príbuznosť s monopostom pripomína najmä volant.

unnamed (4)

Špeciálne sedadlá vyrobené z pokrokových ľahkých odolných materiálov a obalených tenkou vrstvou poťahu. Bezpečnostné pásy sú kontrastne žlté.

unnamed (3)

Spätné zrkadlá, aké sa často nevidia.

Spätné zrkadlá, aké sa často nevidia. Osadené sú na karbónových ramenách.

Fenomén

6 dôvodov, prečo zmenila televízia svet

• Televízia od svojho vzniku zohrala nepopierateľnú úlohu v zmene spoločnosti a postupom času sa stala jedným z najvýznamnejších médií vôbec. Jej vplyv sa dotkol takmer každej oblasti ľudského života a ovplyvnil spôsob, ako vnímame svet okolo nás.
  • Televízory sa tak stali základným zariadením domácnosti a dnes sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.