Najkrajšie lyžiarske strediská v Európe

Zima sa ani zďaleka nekončí a ak si chcete naplno užiť jej jedinečnú atmosféru, rozhodne by ste mali navštíviť niektoré z nádherných lyžiarskych stredísk nie len u nás, ale aj v iných európskych krajinách.     Alpbach, Rakúsko Táto dedinka vyhrala v roku 1983 ocenenie za najkrajšiu dedinku v Rakúsku. A hoci je to už… Prečítať celé
Vydané 23. februára 2018 / Autor / Obsahuje tieto témy: , ,

Alpbach, Rakúsko

Táto dedinka vyhrala v roku 1983 ocenenie za najkrajšiu dedinku v Rakúsku. A hoci je to už dávno, stále má čo ponúknuť. Nachádza sa na slnečnej planine 1000 metrov nad morom s dychberúcim výhľadom na Alpy a krásne drevené chatky. Má jednotnú architektúru, ktorú spájajú drevené materiály. Je ideálnym strediskom pre začiatočníkov, pretože v nej nájdete aj rovinatejšie plochy, či krásne svahy lemované stromami. Pokročilejší lyžiari sa budú musieť uskromniť s menšou plochou.

Wengen, Švajčiarsko

Táto idylická švajčiarska dedinka bola jedným z prvých úmyselne vybudovaných lyžiarskych stredísk. Špecifické sú tu hotely zariadené vo viktoriánskom štýle, ktoré spolu so švajčiarskymi špičkovými službami prinášajú dokonalý relax. Na prepravu môžete využiť zubačku, ktorá vám bude pripomínať rokfortský expres z filmov o Harrym Potterovi. V cene máte tiež nádherné výhľady na vrchy Eiger, Jungfrau a Monch. Dedinka je síce malá, ale zato veľmi útulná a vytvára pocit domova.

Megeve, Francúzsko

Toto stredisko bolo vybudované v dvadsiatych rokoch barónkou Noémie de Rotschild ako napodobenina St. Moritz. Stredoveká dedinka pod Mont Blancom sa stala tak populárnou, že ju premenovali na “Parížsky obvod”. Je to elegantné miesto, na ktorom nájdete aj kostol z trinásteho storočia a otvorené klzisko na centrálnom námestí. Známe je tiež svojimi oceňovanými reštauráciami, šmrncovnými kaviarňami a exkluzívnymi butikmi.

Cortina d’Ampezzo, Taliansko

Nachádza sa približne dve hodiny severne od Benátok a je známe svojou úžasnou dolomitou scenériou, ktorá toto stredisko obklopuje. Červeno-oranžové vápence stúpajú až do výšky 3000 m, čo robí toto miesto jedinečným. Zaujímavé je tiež umiestnenie lanoviek – nachádzajú sa nad približne 30-metrovým útesom. Je to miesto pre skutočných lyžiarov, ktorí neprídu len oddychovať, ale predovšetkým športovať obklopení nádhernou prírodou.

Zermatt, Švajčiarsko

Turisti toto miesto opisujú ako úžasné, ale drahé. Spája v sebe storočia staré drevené horské chaty a moderné hotely. Je ako z rozprávky – koňmi ťahané koče, Iglu bar, vrch pripomínajúci Gandalfov klobúk, známy tiež ako Matterhorn. Toto miesto ponúka možnosti najmä pre pokročilejších lyžiarov.

Zdroj: onthesnow.com