INZERCIA: Ochranné rúška s filtrom MeWe
Aktuálna mapa výskytu koronavírusu, počtu nakazených i vyliečených

Horor Brightburn ukazuje zlého Supermana, ktorý ľuďom vracia ich nenávisť

Superman môže byť výrazne negatívnou postavou, ak sa obráti proti ľuďom.

Čo by sa stalo, keby sa Clark Kent, čoby Superman, namiesto nasledovania dobrého rozhodol byť zlým? Takouto myšlienkou sa zaoberá film Brightburn, ktorý ukazuje Supermana v celkom novom svetle. Či skôr odhaľuje jeho temnú stránku, a to spôsobom, ktorý je pre svet úplne nový.

 

Snímka s názvom Brightburn (2019) bude mať v amerických kinách premiéru 24. mája, u nás možno ešte o deň skôr.

Film je lokalizovaný priamo do mestečka podobného mestu Smallville, v ktorom Clark Kent vyrastal ako osvojené dieťa bezdetných rodičov. To ani v tomto filme nie je pozemšťan, hoci tak vyzerá, prišiel z vesmíru a jeho mimozemský pôvod a samotárska povaha sú dôvodom, prečo sa stane v škole šikanovaným.

BRIGHTBURN (2019) Foto: SONY Pictures

Podobný scenár mal aj posledný plnohodnotný film o Supermanovi s názvom Man of Steel (2013), ale zatiaľ čo postava stvárnená Henrym Cavillom odolala pokušeniu a stala sa dobrou, vo filme Brightburn sa ukazuje alternatívny vývoj, v ktorom chlapec podľahne nenávisti okolia a stane sa záporným hrdinom.

Trailer na film, v ktorom je dieťa so silou Supermana odhodlané ničiť a vraždiť, je dychberúci a ukazuje nám postavu najznámejšieho superhrdinu na svete úplne inak, než sme na neho zvyknutí. Núti uvažovať nad otázkou, či Lex Luthor, Supermanov hlavný nepriateľ, nemal vlastne pravdu. V tomto prípade by mal.

Režisérskej stoličky sa ujal David Yarovesky, producentom je James Gunn (Guardians of the Galaxy), hlavných hereckých rolí sa zhostili Elizabeth Banks, David Denman a iba 16-ročný Jackson A. Dunn.