Horor Brightburn ukazuje zlého Supermana, ktorý ľuďom vracia ich nenávisť

Superman môže byť výrazne negatívnou postavou, ak sa obráti proti ľuďom.

Inzercia: PEUGEOT, EURÓPSKY LÍDER SUV

Čo by sa stalo, keby sa Clark Kent, čoby Superman, namiesto nasledovania dobrého rozhodol byť zlým? Takouto myšlienkou sa zaoberá film Brightburn, ktorý ukazuje Supermana v celkom novom svetle. Či skôr odhaľuje jeho temnú stránku, a to spôsobom, ktorý je pre svet úplne nový.

 

Snímka s názvom Brightburn (2019) bude mať v amerických kinách premiéru 24. mája, u nás možno ešte o deň skôr.

Film je lokalizovaný priamo do mestečka podobného mestu Smallville, v ktorom Clark Kent vyrastal ako osvojené dieťa bezdetných rodičov. To ani v tomto filme nie je pozemšťan, hoci tak vyzerá, prišiel z vesmíru a jeho mimozemský pôvod a samotárska povaha sú dôvodom, prečo sa stane v škole šikanovaným.

BRIGHTBURN (2019) Foto: SONY Pictures

Podobný scenár mal aj posledný plnohodnotný film o Supermanovi s názvom Man of Steel (2013), ale zatiaľ čo postava stvárnená Henrym Cavillom odolala pokušeniu a stala sa dobrou, vo filme Brightburn sa ukazuje alternatívny vývoj, v ktorom chlapec podľahne nenávisti okolia a stane sa záporným hrdinom.

Trailer na film, v ktorom je dieťa so silou Supermana odhodlané ničiť a vraždiť, je dychberúci a ukazuje nám postavu najznámejšieho superhrdinu na svete úplne inak, než sme na neho zvyknutí. Núti uvažovať nad otázkou, či Lex Luthor, Supermanov hlavný nepriateľ, nemal vlastne pravdu. V tomto prípade by mal.

Režisérskej stoličky sa ujal David Yarovesky, producentom je James Gunn (Guardians of the Galaxy), hlavných hereckých rolí sa zhostili Elizabeth Banks, David Denman a iba 16-ročný Jackson A. Dunn.

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Vybrané príspevky »

Google Street View sa vracia na Slovensko: kde stretnete autá a pracovníkov s kamerami?

Okrem áut bude do snímania zapojený aj takzvaný Trekker.

24. mája 2019

Najnovšie príspevky