SpaceX posiela k Mesiacu turistov na rakete, ktorá potom poletí s ľuďmi na Mars

Americký podnikateľ Elon Musk pred niekoľkými dňami prostredníctvom svojho účtu na Twitteri oznámil vzhľad novej rakety, s ktorou astronauti poletia až k Marsu. Nečakane ale jej prvá cesta s ľudskou posádkou povedie bližšie a s nezvyčajným obsadením – japonským miliardárom a umelcami.   Spoločnosť SpaceX si môže do svojho portfólia pridať ďalší významný historický a […]

MAGIC TRAVEL, VisitMaldives.sk

Americký podnikateľ Elon Musk pred niekoľkými dňami prostredníctvom svojho účtu na Twitteri oznámil vzhľad novej rakety, s ktorou astronauti poletia až k Marsu. Nečakane ale jej prvá cesta s ľudskou posádkou povedie bližšie a s nezvyčajným obsadením – japonským miliardárom a umelcami.

 

Spoločnosť SpaceX si môže do svojho portfólia pridať ďalší významný historický a technologický míľnik. Ak všetko prebehne podľa očakávaní, spoločnosť umožní prelet súkromnému zákazníkovi okolo Mesiaca, rovnaká raketa bude potom mieriť s ľuďmi nepomerne ďalej – až k Marsu.

 

Posádka novej rakety počas okružnej cesty okolo Mesiaca bude tvorená japonským miliardárom menom Yusaku Maezawa a jeho hosťami.

Yusaku Maezawa je mladý človek, pôvodom Japonec, vášnivý zberateľ umenia a podnikateľ. Založil internetový obchod Zozotown a má vlastnú značku oblečenia, jeho majetok je odhadovaný na  3,6 miliardy amerických dolárov, čo ho stavia do pozície 14. najbohatšieho Japonca. Kurióznym spôsobom sa preslávil tým, že kúpil obraz od Jeana-Michela Basquiata za závratných 100 miliónov amerických dolárov. Jeho cieľom teda nepochybne nie je šetrenie a od misie do vesmíru neočakáva konkrétne výsledky.

 

Podnikateľ Yusaku Maezawa a Elon Musk (Zdroj: Chris Carlson (AP) via Teslamagazin)

Na palubu vesmírnej lode vezme aj svojich hostí, správa od SpaceX hovorí o „umelcoch“. Jedná sa o šesť až osem ľudí venujúcich sa kreatívnej činnosti, napríklad architektov a dizajnérov. Sám Maezawa tvrdí, že ho zaujíma, čo budú vedieť vytvoriť, keď navštívia vesmír.

Misia preletu okolo Mesiaca sa má uskutočniť až v roku 2023. Misia má trvať iba 6 dní, počas ktorých raketa s posádkou prekoná vzdialenosť viac ako 700-tisíc kilometrov. Rovnaká raketa by mala ešte v roku 2022 úspešne zvládnuť pristátie na Marse bez posádky a neskôr v roku 2024 aj s ľudskou posádkou. Raketa s názvom BFR má priemer iba deväť metrov, ale dĺžku až 100 metrov, jej nosnosť predstavuje sto ton a podľa slov SpaceX ponúkne až dvakrát viac priestoru pre posádku ako Medzinárodná vesmírna stanica ISS (1 100 m3).

 

 

Zdroj: teslamagazin

 

Volkswagen ARTEON

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Výber najlepších skladacích mobilov: ani ste netušili, koľko ich je!

3. júna 2019

Nové sanitky na diaľniciach využijú stredové zvodidlá ako koľajnice

10. marca 2019

Evolúcia človeka neskončila. Ako bude vyzerať za tisíc rokov?

7. novembra 2018

Ako umelá inteligencia zmení náš svet? Zásadne, tvrdia odborníci

11. októbra 2018

Uber skončil so samojazdiacimi kamiónmi, jeho bývalý zamestnanec založil vlastnú firmu

21. augusta 2018