INZERCIA: Ochranné rúška s filtrom MeWe
INZERCIA: Ochranné rúška s filtrom MeWe
Aktuálna mapa výskytu koronavírusu, počtu nakazených i vyliečených

Elektrické SUV ID Roomzz mieri do výroby, má iba posuvné dvere

Čína sa stáva stredobodom pozornosti európskych automobiliek a aj preto nemecký automobilový koncern Volkswagen predstavil svoje dlho očakávané elektrické SUV práve na autosalóne v Šanghaji.   Elektrické SUV s názvom ID Roomzz má za cieľ už na prvé počutie upozorniť na veľkorysý vnútorný priestor nového automobilu.INZERCIA Volkswagen venoval interiéru veľa pozornosti, vodič má možnosť otočiť… View Article

Čína sa stáva stredobodom pozornosti európskych automobiliek a aj preto nemecký automobilový koncern Volkswagen predstavil svoje dlho očakávané elektrické SUV práve na autosalóne v Šanghaji.

 

INZERCIA: Skladové vozidlá Renault
Advertisement

Elektrické SUV s názvom ID Roomzz má za cieľ už na prvé počutie upozorniť na veľkorysý vnútorný priestor nového automobilu.

INZERCIA
INZERCIA: Skladové vozidlá Renault
Advertisement

Volkswagen venoval interiéru veľa pozornosti, vodič má možnosť otočiť svoje sedadlo tak, aby bol v lepšom kontakte s pasažiermi vozidla. Vodič má možnosť automobil riadiť pomocou volantu a pedálov, ale vďaka technologickému balíčku IQ.DRIVE je automobil schopný autonómnej jazdy štvrtej úrovne.

Či sa dostane do reálneho predaja aj táto funkčnosť, je zatiaľ otázne, isté je iba to, že Nemci chcú v Číne spustiť predaj elektromobilu už v roku 2021. Je to veľmi odvážny plán, rovnako odvážny ako celkový vzhľad vozidla.

Koncepčný automobil ID Roomzz nadväzuje na prechádzajúce elektrické koncepty rodiny VW ID, ale nachádzame v ňom estetický podpis značky Volkswagen známy zo súčasných modelov Tiguan, T-Roc, T-Cross i Touareg.

Na rozdiel od nich je však ID Roomzz vpredu vybavený horizontálnymi LED pásmi, ktoré spájajú predné svetlomety. Vzadu je potom svetelný panel po celej šírke vozidla.

 

Dvere určené pre pasažierov sú výhradne posuvné. Toto riešenie nie je žiadnou veľkou inováciou, ale stretávame sa s ním skôr v mikrobusoch, minibusoch, v úžitkových vozidlách či v kategórii vozidiel MPV. Využiť tento princíp otvárania dverí v SUV-čku nám príde nanajvýš praktické a rozumné a pýtame sa, prečo s tým doteraz neprišli aj ostatní výrobcovia? Respektíve áno, vieme o Land Roveri, ktorý takto vybavil špeciálnu verziu svojho veľkého SUV pre účely ľahšieho nastupovania, ale to sa jednalo o výstavný exemplár.

Volkswagen ID Roomzz by sa mal v takejto podobe ukázať v predaji už o dva roky.

Pohonný systém konceptu ID Roomzz zabezpečujú dva elektrické motory s maximálnym spoločným výkonom 225 kW (306 k), pohonom všetkých kolies 4MOTION, akumulátory majú kapacitu dostatočnú pre 450 kilometrov jazdy. Na výkonných nabíjacích staniciach má byť nabíjanie mimoriadne rýchle, údajne iba polhodinové.

Dynamika veľkého SUV má byť veľmi pôsobivá: 6,6 sekúnd pri zrýchlení z nuly na 100 km/h a maximálna rýchlosť je obmedzená na 180 km/h.