Editoriál k najnovšiemu číslu UnitedLife

Blahobyt spočíva v jednoduchých veciach. Čerstvý vzduch v prírode, ničím nezahataný pohľad z okna alebo vzácne momenty ticha, ktoré získavajú na cene, čím väčšmi sa naše mestské životy vzďaľujú naším pôvodným koreňom. A tým sa mení aj spôsob, ako definujeme blahobyt.   Možno novým blahobytom nebude vlastníctvo vozidla či nehnuteľnosti, ale ich zdieľanie či prenajímanie […]

Inzercia: PEUGEOT, EURÓPSKY LÍDER SUV

Blahobyt spočíva v jednoduchých veciach. Čerstvý vzduch v prírode, ničím nezahataný pohľad z okna alebo vzácne momenty ticha, ktoré získavajú na cene, čím väčšmi sa naše mestské životy vzďaľujú naším pôvodným koreňom. A tým sa mení aj spôsob, ako definujeme blahobyt.

 

Možno novým blahobytom nebude vlastníctvo vozidla či nehnuteľnosti, ale ich zdieľanie či prenajímanie a voľnosť s tým spojená.

Možno ním nebude akumulácia finančných prostriedkov, ale zážitkov. Zážitkov, ktoré sú takpovediac zadarmo: zážitok času, teda neponáhľania sa; zážitok venovania pozornosti činnostiam, ktoré sú iba pre čistú radosť; zážitok obyčajnej ľahkosti bytia. Isto, jesť treba. No nielen z chleba je človek živý. A tak sa šplháme po Maslowovej pyramíde vyššie a vyššie. Pretože cesty vznikajú kráčaním, nie čakaním.

 

Blahobyt je bytie v blahu. A blaho, tak ako láska a šťastie, sú stavy individuálne, podliehajúce subjektívnemu vnemu. Skutočný blahobyt je pre mňa mať dušu na pokoji. Vedieť, že existuje zmysel. Vedieť, že som tým najlepším, čím dokážem byť, a zároveň vedieť, že je v poriadku niekedy nebyť v poriadku. Dokázať si pripomenúť, že len málo vecí v živote je natoľko osobných, ako sa na prvý pohľad zdajú. Vedieť hľadať podporu u tých správnych zdrojov.

A ak sme skutočne holografickou projekciou kvantového univerza, ako nám to nielen veda našepkáva, kľúčom je naše vnímanie.

Slovami írskeho básnika W. B. Yeatsa, svet je plný magických vecí, ktoré trpezlivo čakajú, kým sa naše zmysly zostria.

Lebo so zmyslom pre krásu ide ruka v ruke aj láskyplnosť a neha. So zmyslom pre česť ohľaduplnosť. So zmyslom pre hojnosť štedrosť.

To je doba, v ktorej verím, že dnes žijeme; doba, v ktorej sa naše zmysly opäť prebúdzajú k životu.

 

 

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Google Street View sa vracia na Slovensko: kde stretnete autá a pracovníkov s kamerami?

24. mája 2019

Škoda Superb plug-in hybrid dostala názov iV

23. mája 2019

Skryté kamery v hotelových izbách sú vážny problém. Ako sa pred nimi chrániť?

22. mája 2019

12 zaujímavostí o Niki Laudovi, ktoré by vám nemali ujsť

21. mája 2019

Slávna Grumpy Cat zomrela, dožila sa 7 rokov a bola fenoménom

17. mája 2019

Vybrané príspevky »

Google Street View sa vracia na Slovensko: kde stretnete autá a pracovníkov s kamerami?

Okrem áut bude do snímania zapojený aj takzvaný Trekker.

24. mája 2019

Najnovšie príspevky