BMW postavilo špeciálny pick-up, ktorý kombinuje luxus, pohodlie a terénne vlastnosti

I keď mníchovský pick-up vyzerá veľmi atraktívne, sériovej verzie sa nedočká.

MAGIC TRAVEL, VisitMaldives.sk

Bol to Mercedes-Benz, ktorý na európskom trhu uviedol prvý prémiový pick-up. Trieda X medzičasom prišla už aj s permanentným pohonom všetkých štyroch kolies a naftovou V6-kou, čím sa zaradila spolu s Amarokom na samotný vrchol v segmente. Teraz sa o slovo hlási prekvapivo BMW, tento pick-up z Mníchova však na cestách neuvidíte.

Vo veci je totiž projekt, ktorý sa svetu ukázal na BMW Motorrad Days a je výsledkom práce odborných stážistov z BMW Group v spolupráci s divíziou pracujúcou na koncepčných modeloch. Bavorský pick-up teda nie je sériovým, respektíve produkčným vozidlom, slúži len na akúsi ukážku toho, ako by pick-up od BMW mohol vyzerať. Ako však automobilka neraz naznačila, v blízkej dobe nie sú zo strany výrobcu ambície na vývoj vozidla tohto druhu, keďže nejde ruka v ruke s filozofiou značky.

Najluxusnejšie SUV ako odrazový mostík

Základným stavebným kameňom pick-upu je najväčšie SUV značky, teda model X7. Dokonca, ide o vyradený predprodukčný exemplár, ktorý slúžil na testovanie a bol určený na zošrotovanie. Karoséria bola predĺžená o 10 centimetrov, pričom vďaka početnejšie zastúpeným uhlíkovým kompozitom (strecha, zadné dvere, piate výklopné dvere) sa podarilo ušetriť až 200 kilogramov na váhe. 

Celý proces príprav a prestavby trval približne 10 mesiacov, podstatou jedno-kusovky je pritom zadná korba. Jej dĺžka je 140 centimetrov, po sklopení výklopnej časti sa však korba natiahne až na celkových 200 centimetrov. Podlaha i bočné steny sú obložené teakovým drevom, ktoré je lakované do lesklého odtieňu pripomínajúceho med. Ten pekne sekunduje farbe karosérie – modrý lak Individual Tanzanite Blue bol spolu s dreveným obložením inšpirovaným luxusnými jachtami. 

Na záver dodajme, že BMW pre účely prezentácie na spomínanej udalosti naložilo na korbu motocykel BMW F 850 GS, ktorý má predstavovať paralelu s pick-upom – kombináciu dynamiky, komfortu počas dlhej cesty a zároveň výborné off-roadové zručnosti. Žiadne bližšie parametre žiaľ nepoznáme, ostatne, keďže nejde o sériovku, asi ani nie sú veľmi podstatné.

Volkswagen ARTEON

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Volkswagen oslavuje milión vyrobených Touaregov. Takáto je história obľúbeného SUV zo Slovenska

23. augusta 2019

Ikonická RS6-ka prichádza v novom podaní. Rodinný superšport má 600 koní a stovku dá za 3,6 sekundy

21. augusta 2019

Odkaz na slávnu históriu Bugatti má 1 600 koní a astronomickú cenovku okolo 8 miliónov €

20. augusta 2019