AVIS na Svetovej zimnej univerziáde

Na Štrbskom Plese a v Osrblí sa koncom januára uskutočnila Svetová zimná univerziáda, ktorá patrí medzi najväčšie a najvýznamnejšie svetové športové podujatia. Svojim charakterom a rozmermi sa podobá na olympijské hry. Na Slovensko pricestovalo viac ako tisíc účastníkov: pretekári, tréneri, servisní pracovníci a ďalší členovia oficiálnych výprav. O medaily bojovalo viac než 400 športovcov z… Prečítať celé
Vydané 1. júna 2015 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , ,

O medaily bojovalo viac než 400 športovcov z 31 krajín. Už v októbri 2014 AVIS potvrdil partnerstvo na 27. Svetovej zimnej univerziáde. „Sme radi, že sme mohli byť súčasťou takého veľkého projektu, ktorý pozitívne zviditeľnil Slovensko. Myslím, že sa potvrdilo, že na Slovensku vieme zorganizovať podujatie svetového formátu“, uviedol Juraj Mačik, AVIS Slovensko.

Bez názvu – 8

Doprava delegácií bola zabezpečená najnovší- mi modelmi z autopožičovne AVIS. Až 40 áut bolo prevezených na Štrbské Pleso, čo na miestnom parkovisku spôsobilo nemalý rozruch. Okoloidúci turisti sa vypytovali, čo sa chystá, keďže celé podujatie začalo až o pár dní neskôr. Bol to jeden z prvých signálov, že sa blíži najväčšie univerzitné športové podujatie. Každé z vozidiel bolo pripravené presne podľa prísnych štandardov AVISu – tak ako je už zvykom. Mnohí účastníci univerziády tak mali možnosť vyskúšať aj také modely áut, ktoré sa v ich krajinách nepredávajú, alebo nie sú až tak populárne ako u nás.

Spätnú väzbu nám poskytli aj organizátori, ktorí potvrdili veľké nadšenie z vozidiel, ktoré pre športovcov zabezpečil AVIS. Všeobecnú spokojnosť s organizovaním celého podujatia zhodnotil aj riaditeľ FISU pre zimné univerziády Milan Augustín: „To, čo urobil organizátor za šesť mesiacov, je naozaj neuveriteľné. Myslím si, že z organizačnej i technickej stránky to dopadlo na jednotku. Z každej strany som počúval iba chvály, najmä od všetkých delegácií.“ K celkovému dojmu výrazným podielom dopomohlo aj typické zimné počasie, ktoré prinieslo potrebnú snehovú nádielku.

INZERCIA

Bez názvu – 9

Otvárací ceremoniál si naživo pozrelo viac ako 30-tisíc návštevníkov, medzi ktorými nechýbali najvyšší predstavitelia Slovenskej republiky na čele s prezidentom Andrejom Kiskom. Pozvanie prijali aj predstavitelia AVIS Slovensko. Po otváracom ceremoniáli nasledovalo deväť súťažných dní, počas ktorých sa v Tatrách pohybovali tisícky divákov. Tí prišli podporiť súťažiacich, ale aj zažiť neopísateľnú atmosféru športového podujatia v krásnom prostredí Vysokých Tatier. Pre Slovensko bola táto Svetová zimná univerziáda úspešná aj z pohľadu športových výsledkov, nakoľko sa aj naši športovci umiestňovali na popredných miestach. Najviac zažiarila mladá sympatická Slovenka Paulína Fialková, ktorá sa stala trojnásobnou medailistkou, keď skompletizovala zbierku cenných kovov v ženskom biatlone.

Ostáva len veriť, že sa Svetová zimná univerziáda na Slovensko ešte niekedy vráti, rovnako ako v rokoch 1987, 1999 a 2015.