10 tipov skvelého servírovania grilovaného jedla, ktoré môžete vyskúšať hneď

Dobre vyzerajúce jedlo chutí vždy lepšie.

PEUGEOT - Neoodolateľná letná jazda, bonus až do 3.900 eur

Nie je to žiadna veda. Dobré jedlo by malo aj dobre vyzerať a platí, že ak jedlo vyzerá fantasticky, pustíte sa do neho s väčšou chuťou a budete mať z obyčajnej večere hodnotnejší zážitok.

Ešte pred rokom som na dvore zvykol grilovať mäsko tak, ako to robil môj otec, predtým môj dedko a snáď všetky predchádzajúce generácie. Mäso sa síce ponorilo do marinády večer pred grilovačkou a používal som základné korenia, lenže po estetickej stránke to nebola žiadna sláva. Skrátka som mäso nahádzal na gril a potom som ho prehodil na tanier, z ktorého si hostia vyberali.

Ako to býva, aby som vytriezvel z pocitu, že to viem robiť dobre, potreboval som vidieť skutočnú grilovačku u niekoho iného. Hanbou som musel pochopiť, že zámerom takej grilovačky je nielen nakŕmiť pozvaných hostí, ale ponúknuť im aj niečo navyše. Napríklad aj tú estetiku servírovania.

Veľa toho nebolo potrebné zmeniť. Stačilo kúpiť jednu veľkú drevenú kuchynskú dosku, zopár pekných tanierov a misiek a naučiť sa, že na prestretom stole má byť množstvo farieb, nielen hnedé mäso a kdesi v rohu stola miska s nakrájanou zeleninou. A nebodaj surovou.

Nižšie na fotografiách nájdete 10+ inšpirácií servírovania grilovaného jedla. Nie sú to žiadne náročné recepty so surovinami, ktoré kúpite akurát tak niekde na trhu v Ulanbátare, ale mix obyčajných slovenských potravín, vrátane zemiakov a obyčajného bravčového, hovädzieho či kuracieho mäsa a rýb. Niekedy je správnou cestou servírovania špíz, inokedy niečo na spôsob švédskych stolov, vždy by ale mala byť ponuka jedla bohatá a farebná. Netreba šetriť s omáčkami, hoci by si z nich hostia zobrali iba veľmi málo.

Netreba sa báť do mixu zakomponovať citrusové plody alebo iné ovocie, pretože jeho prítomnosť nielen vizuálne, ale aj chuťovo spestrí ponúkané jedlo.

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Video

BBC zverejnilo 33-ročnú stratenú skladbu od Freddieho Mercuryho. Stane sa novým hitom?

20. júna 2019

Volkswagen pokročil vo svojom operačnom systéme vw.os

18. júna 2019

VIDEO

Ford už testuje kuriérov-robotov, sami jazdia na autách

17. júna 2019

Evian, Danone a Tetra Pak chcú recyklovať všetky obaly. Vzniknú aj „plastové kredity“ – o čo sa jedná?

14. júna 2019

The Giving Pledge

Zahraniční miliardári venujú aspoň polovicu majetku na charitu. Čo Slováci?

14. júna 2019